Надання медичної документації родичам померлого

8984

Запитання

Пацієнт залишився незадоволений лікуванням та припинив його самовільно. Через деякий час до закладу звернулася сестра пацієнта й повідомила, що він помер. Відтак вимагала надати їй усю заведену на нього медичну документацію. Чи має право заклад відмовити?

Відповідь

Як відповідати на адвокатський запит

До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про стан здоров’я (ч. 2 ст. 11 Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 № 2657–XII; далі — Закон про інформацію). Медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків (ст. 40 Основ).

Медична інформація за своїм правовим режимом належить до конфіденційної, тобто інформації з обмеженим доступом. Це свідчення про стан здоров’я людини, історію її хвороби, про мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, зокрема й про наявність ризику для життя і здоров’я (п. 2 рішення Конституційного Суду України у справі щодо офіційного тлумачення ст. 3, 23, 31, 47, 48 Закону про інформацію та ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» (справа К. Устименка) від 30.10.1997 № 5-зп/1997).

Надання медичної документації родичам померлогоЧитайте: "Профілактична робота в медзакладі: наказ та оформлення плану заходів"

Медичну документацію про особу може отримати:

  • сама особа, якої це стосується
  • її представник на підставі доручення або договору про надання правової допомоги — за умови, що копії зазначених документів будуть долучені до запиту
  • батьки (усиновлювачі, опікун, піклувальник) як законні представники дитини

Отже, медичну документацію про особу не можна видавати сестрі, брату чи іншим родичам.

Надання медичної документації родичам померлогоЧитайте: "Основні принципи планування мережі закладів первинної медичної допомоги"

Якщо інформація про пацієнта знадобиться, аби розв’язати, наприклад, справу про розподіл спадщини, то суд може направити в заклад вимогу надати копії медичної документації. Цю вимогу потрібно задовольнити. Інакше суд на підставі частини першої статті 146 Цивільного правового кодексу України вилучить документи як докази в справі.

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
4386