Стаж, потрібний для присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії медсестрі

4521

Запитання

Скільки років стажу має бути у медсестри, аби їй присвоїли (підтвердили) вищу кваліфікаційну категорію? Чи для всіх медсестер однакові умови присвоєння цієї категорії?

Відповідь

Вищу кваліфікаційну категорію присвоюють (підтверджують) молодшим спеціалістам з медичною освітою зі стажем роботи з цієї спеціальності не менше десяти років.

При цьому, вищу кваліфікаційну категорію присвоюють за наявності стажу роботи не менше семи років медсестрам, які працюють у:

  • фельдшерських, фельдшерсько-акушерських пунктах;
  • сільських лікарських амбулаторіях (у т. ч. амбулаторіях загальної практики — сімейної медицини);
  • дільничних лікарнях;
  • санітарно-епідеміологічних закладах, що розташовані в сільських районах;
  • на посадах молодших спеціалістів з медичною освітою всіх найменувань (фельдшерів (акушерок, сестер медичних) станцій (відділень) швидкої та невідкладної медичної допомоги, територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;

Стаж, потрібний для присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії медсестріЧитайте: "Реимбурсация в Украине" 

А також для сестер медичних патронажних, сестер медичних дільничних та сестер медичних загальної практики — сімейної медицини).

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Система безперервного професійного розвитку для атестації медсестер в Україні

З'ясуйте, як працює система БПР для медсестер в Україні. Адже Уряд зобов’язав медсестер відвідувати заходи з визначеного переліку, щоб здобувати бали БПР та готувати особисте освітнє портфоліо
159273

Безперервний професійний розвиток — 2025: можливі зміни

МОЗ вирішило не відновлювати атестацію медиків до завершення воєнного стану, проте працює над новим Порядком атестації працівників сфери охорони здоров’я. Якщо зміни ухвалять, чого чекати медикам у безперервному професійному розвитку — 2025?
18145

Атестація та безперервний професійний розвиток медиків в умовах війни

Протягом дії воєнного стану медики не проходять атестацію. Утім це не означає, що не треба підвищувати кваліфікацію і набирати бали БПР. Читайте у статті докладно про БПР під час війни
8806