Одноразове звернення до сімейного лікаря

610

Запитання

Пацієнт приїхав у інше місто та в нього виникла потреба звернутися до лікаря. Як організувати таке обслуговування? Чи потрібно підписувати декларацію для єдиноразового звернення?

Відповідь

МОЗ пояснює, що пацієнту, який звертається не до того лікаря, з яким він підписав декларацію про вибір лікаря, під час перебування в іншому населеному пункті не потрібно підписувати звернення.

Сімейний лікар повинен обслуговувати пацієнтів, якщо вони звернулися єдиноразово, бо не мали змоги піти до свого лікаря. Окрім того пацієнт не залежно від свого місця перебування має право на невідкладну медичну допомогу. 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати роботу сімейного лікаря

З’ясуємо, які вимоги нині висуває законодавство до роботи лікарів первинної ланки медичної допомоги. А ще підкажемо, як підписувати декларації з пацієнтами. Детальніше про роботу сімейного лікаря — у статті
12790

Як оформити відмову пацієнта від щеплення

Законодавство дозволяє громадянам відмовлятися від щеплень. Однак відмова від вакцинації має бути обдуманою та виваженою, а медичний персонал повинен володіти процедурою оформлення відповідних документів
73894

Права пацієнтів: види та відповідальність за недотримання

Дотримання прав і свобод людини та громадянина в сфері охорони здоров'я є одним з основних принципів охорони здоров'я в нашій країні. Які права пацієнтів згідно із законодавством України та хто відповідальний за захист прав пацієнтів?
7178