Компенсація за невикористану відпустку медпрацівнику після поновлення на роботі

467

Запитання

Суд поновив на роботі медичного працівника, звільненого за ініціативою закладу охорони здоров’я. Перед звільненням медичному працівнику виплатили грошову компенсацію за невикористану відпустку. Чи потрібно такому працівнику повернути отриману під час звільнення компенсацію?

Відповідь

Медичного працівника можна поновити на роботі, якщо він був звільненим незаконно або його перевели на іншу роботу з порушенням його прав. Таке рішення приймає орган, який розглядає трудову ситуацію. 

Якщо працівника поновлюють на його робочому місці, то не більше, ніж за один рік йому виплачують:

  • середній зарообіток за час прогулу не з його провини;
  • різницю в оплаті праці, якщо він виконував роботу, яку оплачують менше.

Якщо ж медичного працівника звільнятимуть, то він має  право на виплату грошової компенсації за відпустку, яку він не використав, поки працював. Якщо ж у працівника є діти, то йому додатково оплачують невикористані дні додаткової відпустки. 

Законодавство про працю України не передбачає повернення працівником грошової компенсації за всі не використані ним дні щорічної відпустки у разі поновлення його на роботі.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2286

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
7569