Категорія для бухгалтерів та економістів медзакладу

2071

Запитання

За якою процедурою встановлюють категорії для бухгалтерів та економістів закладів охорони здоров’я?

Відповідь

Найменування посад (професій) працівників визначають відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (далі — Класифікатор професій).

Кваліфікаційні вимоги до професій, які є загальними для всіх видів економічної діяльності, містяться в розділі 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» Випуску 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336 (далі — Довідник № 336).

Тож категорію бухгалтеру й економісту закладу охорони здоров’я встановлюють відповідно до кваліфікаційних вимог, визначених у Довіднику № 336.

Особи, у яких освіта або стаж роботи не відповідають встановленим кваліфікаційними вимогами, але які мають достатній практичний досвід та успішно виконують свої обов’язки, можуть бути залишені на посаді, яку обіймають, або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії (п. 11 Довідника № 336).

Категорія для бухгалтерів та економістів медзакладуЧитайте: "Протипожежна безпека в медзакладі — основні питання контролю"

Склад атестаційної комісії, її голову і секретаря, а також повноваження затверджують наказом керівника закладу в строки, передбачені колективним договором. Зазвичай до складу комісії включають відповідних спеціалістів, працівників відділу кадрів, праці й заробітної плати, представників профспілкового комітету, а також за бажанням фахівців органу управління.

За результатами роботи комісія дає оцінку професійній кваліфікації і діловим якостям бухгалтера чи економіста, з урахуванням її рекомендацій керівник закладу ухвалює рішення про присвоєння (зміну) кваліфікаційної категорії такому спеціалісту.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Правила роботи медсестер хірургічного та приймального відділень

КОРИСТАЙТЕСЯ ПРИКЛАДАМИ ЛОКАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ МЕДСЕСТЕР, ЯКІ:

1. Прибирають приміщення хірургічного та приймального відділень

2. Проводять протипедикульозні заходи

3. Надають першу допомогу при отруєнні педикулоцидами

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
121