Списання та утилізація систем та шприців з голками
Запитання
Згідно з законодавством вироби медичного призначення (системи переливання розчинів) не ріжуть, а голки зі шприців не знімають, однак жодна фірма, що займається утилізацією, не візьме на списання та утилізацію системи та шприци з голками. На практиці голки одразу знімають у спеціальний контейнер, а вироби медичного призначення складають окремо. Як діяти у такій ситуації?
Відповідь
Наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» від 08.06.2015 No 325 дійсно заборонено різати вироби медичного призначення (системи для внутрішньовенного введення) та розбирати шприци.
При збиранні відходів категорії В забороняється:
- руйнувати, розрізати медичні відходи, у тому числі використані системи для внутрішньовенних інфузій, з метою їх знезараження;
- знімати голку зі шприца після його використання;
- пересипати (перевантажувати), утрамбовувати неупаковані медичні відходи з однієї ємкості в іншу, за винятком аварійних ситуацій.
Відходи категорії В після знезараження передають на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
Читайте: "Утилізація медичних відходів: як було, як є"
В Україні є організації, які приймають несортовані вироби медичного призначення. Сортовані вироби медичного призначення (шприци без голок у розібраному вигляді та розрізані системи без голок) приймають ті організації, які перероблюють пластик як вторсировину.