Списання та утилізація систем та шприців з голками

11876

Запитання

Згідно з законодавством вироби медичного призначення (системи переливання розчинів) не ріжуть, а голки зі шприців не знімають, однак жодна фірма, що займається утилізацією, не візьме на списання та утилізацію системи та шприци з голками. На практиці голки одразу знімають у спеціальний контейнер, а вироби медичного призначення складають окремо. Як діяти у такій ситуації?

Відповідь

Наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» від 08.06.2015 No 325 дійсно заборонено різати вироби медичного призначення (системи для внутрішньовенного введення) та розбирати шприци.

При збиранні відходів категорії В забороняється:

  • руйнувати, розрізати медичні відходи, у тому числі використані системи для внутрішньовенних інфузій, з метою їх знезараження;
  • знімати голку зі шприца після його використання;
  • пересипати (перевантажувати), утрамбовувати неупаковані медичні відходи з однієї ємкості в іншу, за винятком аварійних ситуацій.

Відходи категорії В після знезараження передають на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.

Списання та утилізація систем та шприців з голкамиЧитайте: "Утилізація медичних відходів: як було, як є"

В Україні є організації, які приймають несортовані вироби медичного призначення. Сортовані вироби медичного призначення (шприци без голок у розібраному вигляді та розрізані системи без голок) приймають ті організації, які перероблюють пластик як вторсировину. 

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
132407

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10596