Бактеріологічне дослідження простерилізованих медичних виробів

612

Запитання

Які конкретно медичні вироби потрібно перевіряти шляхом бактеріологічного дослідження для визначення якості стерилізації?

Відповідь

Ефективність стерилізації медичних виробів оцінюють за результатами бактеріологічних досліджень простерилізованих медичних виробів, таких як:

  • перев’язувальний матеріал;
  • судинні катетери для діагностичних процедур багаторазового використання;
  • хірургічний інструментарій з накритого стерильного столу;
  • анестезіологічний інструментарій;
  • медичні вироби, що використовуються для інвазивних діагностичних процедур;
  • інші матеріали після стерилізації.

Візуальному контролю підлягають охолоджені на каталках простерилізовані упаковані медичні вироби. Так, пошкоджені або вологі упаковки, пошкоджені медичні вироби повертають на повторну стерилізацію.

Бактеріологічне дослідження простерилізованих медичних виробівЧитайте: "Стерилизация в автоклаве: безопасность, режимы"

 

В амбулаторно-поліклінічних закладах охорони здоров’я (амбулаторії, поліклініки, у тому числі стоматологічні, фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, ФАПи та ФП сільських та селищних рад, пункти охорони здоров’я, центри первинної медико-санітарної допомоги), стаціонарних закладах без операційного блоку обсяг досліджень щодо внутрішнього контролю стерильності медичних виробів визначають залежно від обсягів інвазивних лікувально-діагностичних процедур.

Дослідження проводять не менше разу на три місяці, а кількість проб — не менше трьох-п’яти одиниць медичних виробів одного найменування.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
4880

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
96221