Витрати на заробітну плату медичних працівників

329

Запитання

В який пункт витрат зараховувати заробітну плату медичних працівників під час розрахунку вартості медичних послуг?

Відповідь

Питання затвердження єдиного підходу щодо розрахунку вартості платних медичних послуг на державному рівні на сьогодні залишається відкритим. Тому кожен медичний заклад самостійно визначає методику розрахунку ціни послуг.

Ціну будь-якої послуги формують на підставі фактичних затрат на її надання, тобто собівартості. До складу собівартості, як відомо, входять прямі витрати, або витрати, безпосередньо пов’язані з наданням конкретної послуги, а також загальновиробничі та адміністративні витрати, тобто такі, які неможливо зарахувати до конкретної послуги, а лише у вигляді питомої частки.

Витрати на заробітну плату медичних працівниківЧитайте: "Страхування професійної відповідальності медичних працівників"

 

До прямих витрат насамперед належать витрати на заробітну плату працівників, які безпосередньо пов’язані з наданням послуги. Ці витрати передбачають як основну, так і додаткову заробітну плату, а також інші види заохочень та виплат у розмірах, визначених у чинних Умовах оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519. Ці витрати визначають відповідно до штатного розпису підрозділу або конкретного персоналу, що надає платну послугу, норми робочого часу для цього персоналу, а також витрат робочого часу саме на виконання цієї послуги.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
206