Що краще: видавати наркотичні лікарські засоби в лікарні чи давати рецепт для аптеки?

526

Запитання

Нащо видавати наркотичні лікарські засоби хворому у лікарні замість того, щоб виписувати рецепт і щоб хворий отримував ліки в аптеці?

Відповідь

Отримувати наркотичні лікарські засоби за рецептом у фармацевтичних закладах пацієнту не завжди зручно. Наприклад, є таке місто Білгород-Дністровський, де є лікарня, проте немає жодної аптеки, яка має ліцензію на роботу, пов’язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Так, на сьогодні в Києві близько 2000 аптек. Із них лише 30 мають ліцензію на роботу з наркотичними лікарськими засобами. Тобто, щоб купити лікарський засіб потрібно проїхати ледь не все місто. Добре, якщо у пацієнта є рідні, які можуть допомогти. А якщо хворий вимушений самостійно шукати таку аптеку? Так, у Білгород-Дністровську рецепт передають пасажирами маршрутного таксі. Але ж назад наркотичні засоби везе взагалі незрозуміло хто.

Що краще: видавати наркотичні лікарські засоби в лікарні чи давати рецепт для аптеки?Читайте: "Списання ліків та медичних виробів: 34 відповіді на актуальні запитання"

На жаль, ми не можемо змусити аптечні заклади отримувати ліцензію на роботу, пов’язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Більшість із них є приватними закладами. Попри це не у всіх закладах охорони здоров’я позитивно поставилися до таких змін, хоча вони покликані спростити процес отримання наркотичних лікарських засобів важкохворими.

Запам’ятайте, сьогодні згідно із законодавством ви маєте право: 

  • покласти хворого на стаціонарне лікування;
  • виписати рецепт;
  • направити патронажну медичну сестру виконати призначення лікаря на дому у хворого;
  • видати наркотичні лікарські засоби на руки хворому або особі, що здійснює за ним догляд.

 Лікуючий лікар і керівник закладу приймають рішення щодо забезпечення хворого наркотичними засобами. При цьому потрібно враховувати і стан хворого, і те, як буде краще хворому, а не зручно медичному працівнику.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Ліцензування діяльності з обігу наркотичних (психотропних) лікарських засобів

Сімейного лікаря комунального закладу охорони здоров’я направляють на курси підвищення кваліфікації за основною посадою. Як оформити його відсутність на роботі за сумісництвом?

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: оновлений перелік документів

Щоб отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, подайте відповідну заяву до органу ліцензування. Які документи додати до заяви та хто видає ліцензію на прекурсори, пояснюємо в статті
25917