Яку кількість немедичних працівників може забронювати медзаклад

94
Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, експерт з трудового права, Київ

Запитання

Скільки немедичних працівників може забронювати ЗОЗ?

Відповідь

За нормами Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі — Порядок № 76), можете забронювати 50% від кількості військовозобов’язаних без медичних працівників. Окремо забронювати медпрацівників можете, якщо для них це основне місце роботи.

Як забронювати працівників ЗОЗ у Дії

Під час бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія) розрахунок загальної кількості військовозобов’язаних і кількості працівників, яких можна забронювати, виконує Портал Дія відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Бронюванню підлягають усі військовозобов’язані медичні працівники закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи (абз. 18 п. 5 Порядку № 76).

Кількість військовозобов’язаних, які обіймають посади на підприємстві, яке є критично важливим для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань або функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, і відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше як 50% загальної кількості військовозобов’язаних працівників (абз. 1 п. 8 Порядку № 76). Виняток — військовозобов’язані, зазначені в абзацах 7—19 пункту 5 Порядку № 76.

У загальну кількість військовозобов’язаних не враховують військовозобов’язаних жінок, а також військовозобов’язаних, які зазначені в абзацах другому — шостому пункту 5 Порядку № 76 (абз. 1 п. 12 Порядку № 76)

Тож у Порядку № 76 немає норми, відповідно до якої військовозобов’язаних медичних працівників не включають в обрахунок загальної кількість військовозобов’язаних працівників. Як і немає норми, яка дозволяє самостійно збільшити ліміт на бронювання військовозобов’язаних немедичних працівників на понад 50%. МОЗ також роз’яснює, що обмеження на бронювання решти фахівців, що працюють в медзакладах, діють.

Вважаємо, більшу кількість заброньованих територіальний центр комплектування й соціальної підтримки під час перевірки обґрунтованості та обсягів бронювання може кваліфікувати як порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 210-1 КпАП).

Нормативне підґрунтя, логіка й технічна реалізація бронювання в Дії не узгоджуються в окремих нормах із Порядком № 76. Тому кожному підприємству доводиться самостійно знаходити баланс між його нормами та бронюванням у Дії в такий спосіб, щоб не порушити законодавства з питань оборони, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Радимо додатково уточнити в МОЗ, чи всі посади медичних працівників медзакладу вважаються медичними для цілей бронювання засобами Порталу Дія.

Формуйте два списки в одній заяві на бронювання:

1. Поставте позначку, що в закладі є медичні працівники, для яких це основне місце роботи.

2. З’явиться список, у якому зазначте відомості про немедичних працівників. Як підтвердите перший список, з’явиться наступний, куди внесіть відомості про медичних працівників.

3. Підпишіть заяву на бронювання й очікуйте результат її обробки.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою