Вимоги до посадової інструкції молодшої медичної сестри

3687

Запитання

Чи є якісь спеціальні вимоги до посадової інструкції молодшої медичної сестри, яка тільки вступає на посаду після проходження професійного навчання?

Відповідь

Особи, які закінчили навчання з підготовки молодших медичних сестер, підлягають атестації на засіданні кваліфікаційної комісії для визначення рівня знань і практичних навичок з метою присвоєння кваліфікації молодшої медичної сестри з подальшим отриманням посвідчення.

На особу, яка буде обіймати посаду молодшої медичної сестри, під час оформлення її в штат розробляють посадову інструкцію. Посадова інструкція є юридичним документом, який регламентує діяльність працівника на конкретній посаді, визначає організаційно-правовий статус такого працівника, його завдання та обов’язки, права, відповідальність тощо. У розглянутому випадку посадову інструкцію розробляє керівник структурного підрозділу, в якому буде працювати молодша медична сестра. Після того, як з нею ознайомиться під підпис молодша медична сестра, інструкцію затверджує керівник закладу охорони здоров’я.

Особу, яка поступає працювати на посаду молодшої медичної сестри, обов’язково ознайомлюють з посадовою інструкцією до початку роботи — у період оформлення документів про прийом на роботу.

Після розроблення інструкцію підписують і затверджують у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу: по одному для молодшої медичної сестри, для старшої медичної сестри структурного підрозділу з організації і контролю роботи, для відділу кадрів.

Уточнення або доповнення до посадової інструкції, якщо такі необхідні, мають бути пов’язані з виконанням нових завдань та обов’язків працівника і оформлюються так само, як інструкція.

Вимоги до посадової інструкції молодшої медичної сестриЧитайте: "Звіт лікаря — рекомендації щодо складання"

При переході молодшої медичної сестри на таку ж посаду до іншого структурного підрозділу, складають нову посадову інструкцію, що відповідатиме новій посаді та виконанню на ній відповідних службових обов’язків.

При розробленні посадових інструкцій слід забезпечити єдиний підхід до викладення змісту, структури розділів, побудови та послідовності їх розташування. Посадові інструкції молодших медичних сестер мають містити повний перелік завдань та обов’язків, знань, повноважень, відповідальності, що передбачає робота на конкретній посаді. Обов’язково мають бути враховані питання охорони праці, профілактики професійних захворювань, додержання правил медичної етики та деонтології при спілкуванні з пацієнтами та медичним персоналом, збереження медичної таємниці. Всі ці питання також розглядають і під час навчання з метою підготовки молодших медичних сестер.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Паліативна допомога: правове регулювання

1. Що таке «паліативна допомога» та кому її надають

2. Якими нормативно-правовими актами врегульовано паліативну допомогу в Україні

3. Які зміни у паліативній медицині планує впровадити МОЗ

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікар-уролог: посадова інструкція

2 жовтня святкуємо День уролога. Завантажте посадову інструкцію лікаря-уролога й адаптуйте документ до свого медичного закладу
4312