Лікар-інтерн: посадова інструкція
Лікаря-інтерна приймають на посаду та звільняють із неї наказом головного лікаря лікарні за розподілом управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації. У питаннях професійної підготовки інтерн підпорядковується завідувачу профільного лікувального відділення лікарні, а під час очної частини навчання на кафедрі закладу вищої освіти — закріпленому за ним викладачеві.
Мета роботи лікаря-інтерна — підвищити рівень власної практичної підготовки відповідно до індивідуального навчального плану підготовки лікарів в інтернатурі, затвердженого головним лікарем лікарні та завідувачем профільної кафедри закладу освіти.
Лікарня забезпечує лікаря-інтерна:
- робочим місцем
- обсягом роботи відповідно до вимог навчальних планів та програм інтернатури з його спеціальності
- навчальним приміщенням
- медичними устаткуванням та інструментом
- необхідними навчально-методичними посібниками
- таблицями
- макетами
- стендами
- сучасними технічними засобами навчання тощо
Лікаря-інтерна, який мешкає в іншому місті, лікарня забезпечує гуртожитком.
✎ Лікар-інтерн: Класифікатор професій. Код КП 3229.
Посадова інструкція на лікаря-інтерна
Посадові обов'язки лікаря-інтерна
Лікар-інтерн:
- виконує навчальний план і програму інтернатури за відповідним фахом під керівництвом завідувача профільного лікувального відділення лікарні, керівника лікарні та закріпленого за ним викладача кафедри закладу освіти
- набуває, поглиблює та вдосконалює професійні знання, уміння та навички
- виконує всі види лікарської діяльності: надає медичну допомогу пацієнтам, здійснює діяльність, пов’язану із забезпеченням санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, проведенням медичних експертиз тощо під контролем завідувача профільного лікувального відділення лікарні
- бере участь у тематичних клінічних обходах, аналізує історії хвороб, облікові та звітні документи під керівництвом завідувача профільного лікувального відділення лікарні
- своєчасно виконує завдання, передбачені індивідуальним планом і програмою з фахової спеціальності інтернатури
- проходить піврічний (річний) та підсумковий контроль професійної практичної підготовки згідно з планом і програмою
- веде щоденник лікаря-інтерна
- бере участь у клінічних, патолого-анатомічних та науково-практичних конференціях, які проводять у лікарні
- після закінчення терміну підготовки в інтернатурі проходить атестацію на визначення знань та практичних навичок із присвоєнням звання «лікар-спеціаліст»
Вимоги до знань лікаря-інтерна
Для виконання посадових обов’язків лікар-інтерн має знати положення нормативно-правових норм у медичній сфері щодо роботи медзакладів та організації проведення інтернатури. Також лікар-інтерн повинен мати теоретичні знання з обраного фаху, володіти сучасними методами діагностики, терапії, реабілітації захворювань за профілем роботи.
✅✅✅ Зарплата лікарів-інтернів у 2022 році
Вимоги до кваліфікації лікаря-інтерна
Лікарем-інтерном за певним фахом може бути особа, яка отримала вищу освіту за галуззю знань «Охорона здоров’я» та обрала відповідну спеціалізацію.
Посадові зв’язки лікаря-інтерна
У посадовій інструкції лікаря-інтерна слід також вказати, які професійні зв'язки має лікар.
Під час виконання службових обов’язків лікар-інтерн взаємопов’язаний з іншими працівниками лікарні — реєстраторами, господарським відділом та лікарями за фахом інтернатури, а також з працівниками освітньої сфери з кафедри та медичної бібліотеки.