Чи може ЗОЗ відмовитися від роботи в МІС

486
Автор
заступник директора юридичної компанії «Медконсалтинг»

Запитання

Приватний медичний центр займається виключно рентгендіагностикою і не має договору з НСЗУ. Заклад зареєструвався в ЕСОЗ згідно з ліцензійними умовами, обов’язкової первинної документації, яку необхідно вносити в ЕСОЗ, не веде. Чи можна в такому разі відмовитись від договору з МІС?

Відповідь

Вимоги ліцензійних умов поширюються на всі заклади охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які бажають провадити господарську діяльність із медичної практики. Отже, підключитися до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗвсе одно потрібно.

Ліцензіат зобов’язаний:

В ЕСОЗ суб’єкти господарювання вносять не так первинну медичну документацію, як самі процедури — проведення діагностики. Функціональні можливості для внесення діагностичних даних наявні, як правило, в медичних інформаційних системах (МІС). Наприклад, там чудово відображаються результати аналізів на виявляння інфекційних захворювань. Фактично це і є діагностичний звіт.

Інше питання, чи зобов’язаний заклад вносити всі дані до ЕСОЗ? Якщо медичний центр працює за направленнями, то записи про них точно мають бути в ЕСОЗ. Підстава — пункт 2 наказу МОЗ «Про затвердження Порядку направлення пацієнтів до закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та надають медичну допомогу відповідного виду» від 28.02.2020 № 586. Він унормовує, що всі ЗОЗ і ФОП, які отримали ліцензію на медичну практику, обов’язково вносять записи про направлення до ЕСОЗ ще з 1 січня 2021 року.

Навіть якщо заклад не отримує коштів від НСЗУ, він повідомляє пацієнта про те, що надає послуги платно. А пацієнт вирішує, чи отримувати їх тут, чи шукати безкоштовну допомогу. Хоча нині поширена практика, коли пацієнту просто видають результати досліджень, а він передає їх сімейному лікарю, щоб той вніс дані в ЕСОЗ самостійно.

Отже, повністю відмовитись від МІС не вийде. Однак відповідальності за невнесення діагностичних записів для надавачів медпослуг, які не співпрацюють з НСЗУ, законодавство наразі не передбачає.

Дайджест змін у медичному законодавстві за зиму

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як штучний інтелект трансформує роботу керівника медичного закладу, лікаря та медсестри

Розглянемо основні способи застосування штучного інтелекту в роботі різних медичних працівників на основі аналітики української AI-платформи телефонії, колтрекінгу та аналітики дзвінків Ringostat
4111

Електронне направлення: як виписувати

Як лікарю первинки направити пацієнта до вузького спеціаліста? Як виписати направлення в стаціонар або на додаткові обстеження? Про це і не тільки — у статті
158955

Упровадження телемедицини в ЗОЗ: алгоритм

Скачайте та використовуйте в роботі алгоритм упровадження телемедицини в медзакладі. Документ допоможе визначити, які послуги можна надавати дистанційно
331