Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проведення медико-соціальної експертизи

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Відтепер під час проведення медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності приймається рішення про направлення на медико-соціальну експертну комісію для визначення наявності та ступеня стійкого розладу функцій організму, причини, часу настання і групи інвалідності.

Внесено зміни до деяких законів України щодо окремих питань проведення медико-соціальної експертизи. Це регламентується Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проведення медико-соціальної експертизи» від 04.07.2014 № 1590-VII.

Зокрема у статті 69 Основ законодавства України про охорону здоров’я назву статті «Медико-соціальна експертиза втрати працездатності» доповнено словами «та стійкого розладу здоров’я».

Відтепер під час проведення медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності приймається рішення про направлення на медико-соціальну експертну комісію для визначення наявності та ступеня стійкого розладу функцій організму, причини, часу настання і групи інвалідності (раніше — тривалої або постійної втрати працездатності), яка крім цього має скласти (скоригувати) індивідуальну програму реабілітації інваліда, в якій визначити реабілітаційні заходи відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

Індивідуальна програма реабілітації інваліда є обов’язковою для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, реабілітаційними установами, підприємствами, установами, організаціями, в яких працює або перебуває інвалід, незалежно від їх відомчої підпорядкованості, типу і форми власності.

Статтю 7 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» доповнено нормою щодо встановлення інвалідності, зумовленою наявністю анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму. Відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду.

Порядок проведення переогляду з метою підвищення групи інвалідності і вичерпний перелік анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
104661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді