МОЗ оприлюднило імена експертів, які увійшли до стратегічної дорадчої групи з питань реформування охорони здоров’я

Першим завданням стратегічної дорадчої групи є підготовка Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на 2015–2025 роки.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) оприлюднило список експертів стратегічної дорадчої групи з питань реформування охорони здоров’я. Основне завдання новоствореної групи — розробка медичної реформи в Україні. Загалом, до стратегічної дорадчої групи увійшло 12 експертів, з яких 7 українських фахівців та 5 експертів з інших країн.

Це зокрема:

1. Олег ПЕТРЕНКО (Україна) — перший заступник генерального директора приватної багатопрофільної клініки «Оберіг», радник Міністра охорони здоров’я у 2005–2007.

2. Олександр КВІТАШВІЛІ — Міністр праці, охорони здоров’я та соціальної політики Грузії у 2008–2010 рр., міжнародний консультант з питань втілення соціальної, освітньої та гуманітарної політики.

3. Ігор ЯКОВЕНКО (Україна) — позаштатний радник Світового Банку з питань фінансування охорони здоров’я, заступник Міністра охорони здоров’я України у 2008–2010рр.

4. Роберт ЄЙТС (Велика Британія) — старший економіст з охорони здоров’я Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), експерт з питань універсального доступу до медичної допомоги.

5. Тихомир СТРІЦРЕП (Хорватія) — міжнародний консультант з фінансування охорони здоров’я з досвідом в країнах центральної та східної Європи (Хорватія, Чорногорія, Вірменія, Казахстан, Україна).

6. Микола ПРОДАНЧУК (Україна) — директор Наукового центру превентивної токсикології, харчової і хімічної безпеки ім. Л.І.Медведя.

7. Антоніо ДЮРАН (Іспанія) — міжнародний консультант з організації та політики в сфері охорони здоров’я з великим досвідом роботи в країнах центральної та східної Європи (Хорватія, Україна, Болгарія).

8. Роман ФІЩУК (Україна) — лікар-отоларинголог, магістр з бізнес-адміністрування в охороні здоров’я.

9. Тетяна ДУМЕНКО (Україна) — директор Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводження державної формулярної системи Державного експертного центру МОЗ України, уповноважена щодо представництва МОЗ України у Центрі Співпраці ВООЗ з питань ціноутворення та реімбурсації лікарських засобів.

10. Аїн ААВІКСУ (Естонія) — консультант з питань електронної охорони здоров’я, керівник групи впровадження системи електронної охорони здоров’я Естонії.

11. Володимир КУРПІТА (Україна) — медичний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні (2005–2008 рр.), виконавчий директор Всеукраїнської Мережі ЛЖВ (2008–2014рр.), розробник та укладач низки національних протоколів лікування та нових систем моніторингу та управління медичними препаратами (АРТ), керівник Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань (2014 р.)

12. Андрій ГУК (Україна) — експерт з громадського здоров’я та організації системи охорони здоров’я з великим досвідом реалізації міжнародних проектів в Україні.

Першим завданням стратегічної дорадчої групи є підготовка Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на 2015–2025 роки — програмного документу, який повинен визначити напрямок медичної реформи в Україні.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128903

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді