У Києві розпочався безкоштовний курс з психологічної реабілітації

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Курс складається з серії тренінгів, організованих МОЗ України за сприяння Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України. Згодом планується безкоштовний сертифікатний курс з підвищення кваліфікації психологів

10 вересня заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя ЛІСНЕВСЬКА відкрила серію тренінгів «Перша психологічна допомога тимчасово переміщеним особам та постраждалим в надзвичайних ситуаціях».

У семінарі взяли участь понад триста осіб: психологи-практики, студенти-психологи, волонтери, соціальні працівники, соціальні педагоги з Києва, Волинської, Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької, Кіровоградської, Черкаської, Львівської, Полтавської, Київської областей.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя ЛІСНЕВСЬКА привітала аудиторію та наголосила на важливості додаткових знань з надання психологічної допомоги. «Хоча ми сподіваємось, що завдяки перемовинам Президента, скоро буде припинений вогонь, суспільство пережило війну. Люди отримали колосальну психологічну травму. Я особисто об’їздила табори переселенців і бачила, що найбільша проблема — це психологічний стан тимчасово переміщених осіб».

Наталя ЛІСНЕВСЬКА зауважила, що діти, які бачили війну, потребують особливої уваги та негайної медичної допомоги, адже в їхньому віці на першому місці є соціальні зв’язки, які зараз розірвані, та відчуття безпеки, яке було втрачено. «Ми повинні констатувати факт, що в Україні всі психологічні служби готували спеціалістів, які не готові до війни в країні. Шкільні психологи не знають, що робити з настільки травмованими дітьми».

«Ми не говоримо про погану підготовку наших фахівців. Ми говоримо про потреби часу. Ніхто не чекав війни у ХХІ столітті», — підкреслила заступник Міністра охорони здоров’я.

Президент Асоціації психіатрів України Семен ГЛУЗМАН подякував МОЗ за ініціативу та розуміння, що психологічні проблеми переселенців є серйозними та потребують розв’язання. «Це не медична проблема, а соціально-психологічна», — сказав Семен ГЛУЗМАН. — «Зараз у нас дуже архаїчна радянська програма, і наші фахівці не готові до таких викликів. Я дякую Міністерству в особі заступника Наталі ЛІСНЕВСЬКОЇ за погляд на ситуацію».

Перед слухачами презентували свої доповіді Ірина Пінчук — директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України (УНДІССПН), Дар'я САПОН — аспірант УНДІССПН, Ігор МАРЦЕНКОВСЬКИЙ — завідувач відділу УНДІССПН, головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності «Дитяча психіатрія» МОЗ України та Олена ХАУСТОВА — завідувач відділу психічних розладів похилого віку УНДІССПН.

У лекціях доповідачі наводили практичні вправи щодо алгоритмів надання першої психологічної допомоги, керування стресом, задачі кризової психологічної допомоги, а також роботи з психологічними травмами, психічними розладами та адаптацією у дітей-біженців із зони бойових дій.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
104696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді