МОЗ затвердило нову редакцію Положення про Центральну МСЕК

МОЗ наказом від 13.11.2024 № 1900 унесло зміни до Положення про Центральну МСЕК

МОЗ затвердило нову редакцію Положення про Центральну МСЕК

Наказом «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26 жовтня 2024 року № 1809» від 13.11.2024 № 1900 МОЗ унесло зміни до Положення про Центральну МСЕК.

Положення про Центральну МСЕК Редакція наказу МОЗ від 13.11.2024 № 1900

Система МСЕК складається із закладів центрального та регіонального рівня. МОЗ утворює лише Центральну МСЕК, яка має організаційно-методичні функції. Регіональна вертикаль охоплює 328 МСЕК, із них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських і міжрайонних комісій.

Діяльністю обласних бюро МСЕК управляє керівник, якого призначає та звільняє засновник — обласна рада. Тобто керівників місцевих комісій призначають розпорядженням голови обласної ради на підставі рішення обласної ради. 

25 жовтня 2024 року Уряд прийняв зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317. Згідно зі змінами, МОЗ покладає права та обов’язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ, та має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. 

У результаті функції Центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, МОЗ повністю передає Українському державному науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро. Протягом 2024 року МОЗ створювало необхідну матеріально-технічну базу, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей. 

Раніше Уряд схвалив законопроєкт, який з 1 січня замінить МСЕКи командами лікарів-практиків.

За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливо небезпечні інфекції: протидія в ЗОЗ

Належним чином підготуйте план дій у разі виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями. Врахуйте заходи з протидії поширенню особливо небезпечних інфекцій у ЗОЗ
81642

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
21399

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, для чого потрібна акредитація медичному закладу, які документи підготувати для неї. Також розглянемо зміни у порядку акредитації медичних закладів у 2025 році
141934

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді