МОЗ розповіло, кому передало функції Центральної МСЕК

МОЗ надало інформацію про те, який орган виконуватиме функції Центральної МСЕК

Виплати працівникам ЗОЗ

Уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед медико-соціально-експертних комісій (МСЕК). План передбачає: 

  • створити робочу групу для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК, зокрема щодо посадовців;
  • розробити план цифровізації проходження всіх етапів експертизи;
  • провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат з інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів;
  • винести на розгляд уряду законопроєкти від МОЗ та Мінсоцполітики щодо комплексної реформи МСЕК. 

Система МСЕК складається із закладів центрального та регіонального рівня. МОЗ утворює лише Центральну МСЕК, яка має організаційно-методичні функції. Регіональна вертикаль охоплює 328 МСЕК, із них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських і міжрайонних комісій.

Діяльністю обласних бюро МСЕК управляє керівник, якого призначає та звільняє засновник — обласна рада. Тобто керівників місцевих комісій призначають розпорядженням голови обласної ради на підставі рішення обласної ради. 

25 жовтня 2024 року уряд прийняв зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317. Згідно зі змінами, МОЗ покладає права та обов’язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ, та має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Це дає змогу максимально швидко оптимізувати процес на центральному рівні (постанова КМУ «Про внесення зміни до пункту 4 Положення про медико-соціальну експертизу» від 25.10.2024 № 1207). 

У результаті функції Центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, МОЗ повністю передає Українському державному науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро. Протягом 2024 року МОЗ створювало необхідну матеріально-технічну базу, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей. 

Порядок оскарження рішень МСЕК наразі не змінився.

Нагадаємо, МОЗ винесло на громадське обговорення законопроєкт про реформування системи МСЕК.

За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, для чого потрібна акредитація медичному закладу, які документи підготувати для неї. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
125788

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
19009

Календар вакцинації в Україні

1 жовтня набрали чинності зміни до календаря профілактичних щеплень в Україні. Нагадайте пацієнтам про безоплатну обов'язкову та платну рекомендовану вакцинацію
211052

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді