КМУ постановою від 22.10.2024 № 1198 (далі — Постанова № 1198) затвердив зміни до організації надання реабілітаційної допомоги в Україні.
Розрахунок вартості платних послуг у ЗОЗ: запитання і відповіді
Постанова № 1198 вносить зміни до постанов КМУ:
- «Питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я» від 03.11.2021 № 1268;
- «Деякі питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я» від 16.12.2022 № 1462;
- «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 році» від 22.12.2023 № 1394;
Головні зміни:
- удосконалення форми індивідуального реабілітаційного плану;
- уточнення вимог до організації реабілітаційного процесу для дітей;
- впровадження реабілітаційної спроможності для закладів, які надають допомогу амбулаторно.
Удосконалена форма індивідуального реабілітаційного плану простіша і коротша, водночас зберігає всю необхідну інформацію щодо реабілітаційного процесу.
Постанова № 1198 деталізує особливості організації реабілітаційної допомоги для дітей. Наприклад, врегульовує питання високого обсягу реабілітаційної допомоги для дітей (кількості годин реабілітації) і призначення та застосування допоміжних засобів реабілітації для пацієнтів до 18 років, які повністю враховують специфіки віку та організації надання їм послуг.
У 2024 році було запроваджено формулу реабілітації спроможності закладів, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах. Це дало змогу уникнути перенавантаження фахівців з реабілітації, яке призводить до погіршення якості надання реабілітаційних послуг. Відтепер аналогічну формулу впроваджено і для амбулаторних закладів.
Нагадуємо, що стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від 3 годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад 1 годину на добу. Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року в межах програми медгарантій.
Нагадаємо, Президент України увів у дію рішення РНБО про ліквідацію всіх МСЕК із 31 грудня 2024 року.
За матеріалами КМу та Експертус Медзаклад