Пам’ятка «Що потрібно знати про вірус Ебола»

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я

Гарячка Ебола — гостре вірусне висококонтагіозне природно-осередкове захворювання. Характеризується важким перебігом, високими показниками летальності, вираженою інтоксикацією, зневодненням, ураженням кровоносних судин багатьох органів з подальшим розвитком важкого геморагічного синдрому.

Симптоми:

  • сильна слабкість;
  • м'язові болі;
  • головний біль;
  • біль у горлі;
  • блювота;
  • діарея;
  • висип;
  • порушення функцій нирок і печінки;
  • внутрішні та зовнішні кровотечі. 

Інкубаційний період — від 2 до 21 днів. Вірус не передається під час інкубаційного періоду. Інфекція може бути підтверджена тільки шляхом лабораторного тестування.

Шляхи передачі

Вірус Ебола передається людям від мертвих або живих диких тварин, а також від людини до людини при безпосередньому контакті (через пошкоджену шкіру або слизову оболонку) з кров'ю, виділеннями, іншими рідинами організму хворої людини чи людини, яка померла від лихоманки (інфікованої тварини).

Також вірус передається через контакт ушкодженої шкіри з предметами, на яких наявна кров, виділення або інші рідини інфікованої людини/тварини.

Чоловіки, які одужали від хвороби, можуть передавати вірус своєму партнеру через сперму протягом 7 тижнів після одужання.

Медпрацівники, які не вживають відповідних заходів з профілактики та контролю інфекції при догляді за зараженими, перебувають у високій групі ризику.

Догляд за пацієнтами має відбуватися у спеціально облаштованих лікарнях та реабілітаційних центрах, де працівники закладу отримали відповідну кваліфікацію. Догляд в інших умовах призводить до поширення вірусу серед населення.

 Запобігання лихоманці Ебола

1. Необхідно забезпечити інформаційну підготовку працівників закладів охорони здоров’я щодо характеру захворювання, шляхів передачі, методів боротьби та профілактичних заходів. 

2. Не можна нехтувати використанням спеціального індивідуального захисту відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. 

3. Необхідно вживати стандартних запобіжних заходів в усіх закладах охорони здоров’я: безпечне кровопускання, гігієна рук, раціональне використання засобів індивідуального захисту, регулярне екологічне оброблення поверхонь, устаткування, безпечне поводження з брудною білизною тощо.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51221

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді