ВРУ прийняла у першому читанні закон про заборону призначати ліки у «співпраці» з фармкомпаніями

Мова йде про законопроєкт, який розширює перелік обмежень для медпрацівників для недопущення призначень ліків під впливом фінансових стимулів

ВРУ прийняла у першому читанні закон про заборону призначати ліки у «співпраці» з фармкомпаніями

ВРУ прийняла в першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності» від 27.11.2023 № 10293 (далі — Законопроєкт). Документ МОЗ розробило на виконання Державної антикорупційної програми на 2023—2025 роки. 

Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів

Законопроєкт визначає обмеження для лікарів, фармацевтів і фахівців із реабілітації, аби вони під час роботи не призначали ліки, медвироби чи допоміжні засоби реабілітації під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів. Ідеться про:

  • роздачу сувенірної та брендованої продукції;
  • премії, бонуси, подарунки;
  • повернення частини коштів за призначення лікарських засобів конкретного виробника;
  • участь у конкурсах, лотереях, подіях від фармпредставників в обмін на призначення конкретних препаратів.

Відтак фармацевти під час відпуску лікарських засобів на прохання покупців зобов’язані надавати достовірну інформацію про наявні аналоги, які можуть бути еквівалентними за дією, складом або ефективністю. Також заборонено приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою.

Окрім цього, заборонено виписувати ліки на бланках, які містять рекламну інформацію чи сприяють контролю частоти призначення. Обмеження поширюватимуться також на медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації.

Раніше МОЗ повідомило, що в кабінетах асистивних технологій пацієнтам видаватимуть допоміжні засоби реабілітації.

За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2024 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронний рецепт: як виписувати

З 1 квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків в Україні має здійснюватися за електронним рецептом. Читайте, як виписати електронний рецепт та як пацієнту отримувати по ньому ліки в аптеці
96528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді