ВООЗ передала Україні набори допоміжних засобів із реабілітації для кабінетів асистивних технологій

Це відбулося в межах спільної роботи ВООЗ, МОЗ і Офісу Президента України зі розвитку системи реабілітації

ВООЗ передала Україні набори допоміжних засобів із реабілітації для кабінетів асистивних технологій

Бюро ВООЗ в Україні за підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF) й генерального директорату Єврокомісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO) надало Україні набори допоміжних засобів реабілітації. Ними укомплектували кабінети асистивних технологій 40 багатопрофільних надкластерних та кластерних закладів охорони здоров’я у східних і центральних регіонах країни.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко наголосив:

«Кількість людей, які отримують травми та потребують відповідного лікування і реабілітації, збільшується щодня. Наше завдання — створити умови для максимального відновлення людини. Для цього продовжуємо працювати над формуванням в Україні сучасної пацієнтоцентричної системи реабілітації, що ґрунтується на найкращих світових практиках та доказових підходах. Серед іншого, у реабілітаційних відділеннях кластерних та надкластерних лікарень мають функціонувати кабінети асистивних технологій, щоб пацієнт міг безоплатно користуватися допоміжними засобами реабілітації серійного виробництва. Завдяки підтримці ВООЗ 40 лікарень отримають набори допоміжних засобів з реабілітації для комплектації кабінетів асистивних технологій у своїх реабілітаційних відділеннях».

МОЗ повідомило, що нині пацієнти, які проходять реабілітацію, можуть безоплатно отримати необхідні допоміжні засоби реабілітації (ДЗР) безпосередньо в медзакладі. Йдеться про палиці для ходіння, ходуни, крісла колісні для транспортування пацієнта, ортези тощо.

Раніше МОЗ оновило порядок надання реабілітаційної допомоги із застосуванням телемедицини.

За матеріалами МОЗ

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Алгоритм стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
60564

Як визначити групу крові: алгоритми

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
96927

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді