Міністр визнав епідемію: на сьогодні від ускладнень грипу в Україні померло вже 83 особи

В Українському кризовому медіацентрі 26 січня відбувся оперативний брифінг, на якому представники Міністерства охорони здоров’я України та Державної санітарно-епідеміологічної служби України поінформували про ситуацію із захворюванням на грип та ГРВІ

В Українському кризовому медіацентрі 26 січня відбувся оперативний брифінг, на якому представники Міністерства охорони здоров’я України та Державної санітарно-епідеміологічної служби України поінформували про ситуацію із захворюванням на грип та ГРВІ.

Міністр охорони здоров’я Олександр КВІТАШВІЛІ під час брифінгу розповів пресі, що станом на 24 січня у 18 областях показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги, із них в 11 — більше ніж на 50%: у Києві та Київській області, Рівненській, Тернопільській, Чернівецькій, Сумській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях. Найбільш проблемна ситуація із захворюваністю на сьогодні у Рівненській області, а найліпша — у Харківській.

Звертаючись від Міністерства охорони здоров’я, Олександр КВІТАШВІЛІ закликав населення уникати місць масового скупчення людей і стежити, аби діти не відвідували розважальні заклади, вчасно звертатися за допомогою до лікарів і не приймати самостійно протигрипозних препаратів.

Він також повідомив, що з початку епідемічного сезону 2015 року в Україні зареєстровано 83 летальних випадки від грипу, в 84% — від вірусу типу А(H1N1).

Керівник ДЗ «Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України» Любов НЕКРАСОВА навела уточнення, що майже всі загиблі належали до груп ризику. Вона нагадала, що найбільш вразливі до вірусу діти до 5 років, вагітні, хворі на ендокринні, серцево-судинні, легеневі захворювання, хворі на діабет та хронічні захворювання, люди, віком понад 65 років, люди з надмірною вагою.

З початку епідсезону — з 1 жовтня 2015 року — на ГРВІ та грип в Україні перехворіли 2,6 мільйона осіб.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128885

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді