8 грудня відбулось обговорення концепції Державної цільової комплексної програми розвитку охорони психічного здоров’я

Наталія ЛІСНЕВСЬКА: «Ми повинні упередити виникнення покоління війни, і в цьому нам допоможе лише якісна психіатрична служба»

До зустрічі долучилися заступник Міністра охорони здоров’я України Наталія ЛІСНЕВСЬКА, директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірина ПІНЧУК, регіональний радник ВООЗ з питань психічного здоров’я Меттіс МУЙХЕН, міжнародний експерт ВООЗ у сфері психічного здоров’я Ніно МАХАШВІЛІ та Президент Асоціації психіатрів України Семен ГЛУЗМАН.

За словами Наталії ЛІСНЕВСЬКОЇ, вплив АТО на психічне здоров’я людини може спричинити інвалідізацію населення. Для вирішення цього завдання необхідно інтегрувати служби первинної медико-санітарної допомоги зі службами охорони психічного здоров’я разом із запозиченням міжнародного досвіду для підготовки фахівців.

Регіональний радник ВООЗ з питань психічного здоров’я Меттіс МУЙХЕН виокремив першочергові категорії, які потребують допомоги ВООЗ:

  • особи на сході України, які перебувають у психіатричних закладах;
  • переселенці;
  • особи зі значними порушеннями психічного здоров’я;
  • українське суспільство в цілому.

Крім того, заступник Міністра охорони здоров’я України запропонувала організувати надання первинної психологічної консультації військовим, які братимуть участь в антитеростичній операції.

«Ми повинні упередити виникнення покоління війни, і в цьому нам допоможе лише якісна психіатрична служба», — наголосила Наталія ЛІСНЕВСЬКА.

У підсумку було вирішено спільними зусиллями доопрацювати концепцію Державної цільової комплексної програми розвитку охорони психічного здоров’я в Україні та шляхи її впровадження.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
50779

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3464

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6974

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді