В Україні працюватиме інформаційно-комунікаційна система донорства крові «єКров»

МОЗ повідомляє, що процедура здачі крові буде спрощена і впорядкована завдяки можливостям інформаційно-комунікаційної системи донорства крові «єКров»

В Україні працюватиме інформаційно-комунікаційна система донорства крові «єКров»

Процедура здачі крові буде спрощена і впорядкована завдяки можливостям інформаційно-комунікаційної системи донорства крові «єКров». Про це повідомило МОЗ.

Вісім помилок в електронних медичних записах: як виправляти

На нову систему покладають функції, пов’язані з донорством крові та її компонентів. Адміністративні процедури та виробничі процеси у сфері донорства крові та її компонентів будуть функціонально автоматизовані.

Деякі питання інформаційно-комунікаційної системи донорства крові КМУ затвердив постановою від 12.12.2023 № 1294. Цей документ також вносить зміни до постанови «Про створення інформаційно-комунікаційного комплексу системи крові» від 17.02.2023 № 143.

До складу системи «єКров» входитимуть функціональні модулі та реєстри, що дають можливість узагальнити повну інформацію щодо здійснення донацій, проведення окремих видів обстеження, планування та моніторингу.

У взаємодії з електронною системою охорони здоров’я система «єКров» забезпечуватиме облік і контроль донорства крові та компонентів крові. У складі системи «єКров» функціонуватиме кілька публічних реєстрів, які, зокрема, розробляються на платформі «Дія.Engine».

Окрім того, Постанова № 1294 передбачає створення реєстру ліцензій, який буде переданий для ведення та виконання функцій, пов’язаних із ліцензуванням та здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері донорства крові та компонентів крові, Держлікслужбі.

Раніше Держлікслужба і Держпраці затвердили Секторальні плани державного ринкового нагляду на 2024 рік.

За матеріалами МОЗ

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128526

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10263

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді