У МОЗ нагадують, що в Україні діє програма реімбурсації «Доступні ліки». Як дізнатися, які саме препарати можна отримати повністю безоплатно, навіть без незначної доплати?
Програма медичних гарантій — 2023
27 лютого набрав чинності оновлений Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Тож якщо ви бажаєте дізнатись, які з цих ліків повністю безоплатні для пацієнтів за рецептом, це можна побачити у реєстрі за посиланням. У таблиці, окрім інформації про назву діючої речовини, форму випуску, дозування та інших даних щодо препарату можна дізнатися, зокрема, і про суму доплати за упаковку (стовпчик №16). Якщо ж у стовбчику доплати зазначено 0,00, це значить, що препарат з реєстру є повністю безоплатним.
Нагадуємо, до нового реєстру "Доступних ліків" увійшло 486 препаратів. До Реєстру входять лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового та нецукрового діабетів, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, хронічних обструктивних захворювань легень, потреби в імуносупресії.
Щоб отримати безоплатні імуносупресанти, пацієнти в посттрансплантаційному періоді мають звернутися до трасплант-координаторів у трансплантаційних центрах, які й оформлять призначення лікарських засобів і рецепти за програмою реімбурсації. Ліки за такими рецептами видають в аптеках, які уклали договір із НСЗУ.
За матеріалами сайту МОЗ
⚡ Вхідний контроль якості ліків та медвиробів: організовуємо роботу ⚡Робота з ліками та медвиробами: працюємо без порушень ⚡Облікові та звітні документи: заповнюємо правильно ⚡Державний нагляд: успішно проходимо перевірки