В Україні розпочав роботу перший банк довгострокового зберігання еритроцитів — МОЗ

2 березня в Києві відкрили перший в нашій країні банк довгострокового зберігання крові, що дозволить зберігати її до 30 років. Про це повідомили в МОЗ.

В Україні розпочав роботу перший банк довгострокового зберігання еритроцитів — МОЗ

Проєкт отримав назву «Смілива кров». Його реалізують на базі Київського міського центру крові. Завдяки проєкту лікарі отримують додаткову можливість рятувати життя тисяч пацієнтів і військових із великою втратою крові або рідкісними групами крові. На цьому наголошують в МОЗ.

Завдяки створеному банку довгострокового зберігання еритроцитів з'явилася можливість:

  • заморожувати та зберігати рідкісні групи крові;
  • зберігати заморожену кров до 30-ти років;
  • здійснювати оперативну логістику за найскладніших умов: наприклад, доставляти необхідну кров у місця бойових дій для порятунку постраждалих військових і цивільних. 

У МОЗ нагадують:

"Донором крові може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог: маса тіла не менше ніж 50 кг і відсутність протипоказань до донорства".

Нагадуємо, в Україні триває національна кампанія «Твоя кров може воювати».

За матеріалами сайту МОЗ

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
50124

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3437

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6727

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді