КМУ прийняв постанову про організацію спроможної мережі лікарень

Розпочинається наступний етап медреформи — створення спроможної мережі лікарень. Про це повідомили в Уряді

28 лютого 2023 року КМУ ухвалив постанову, яка дає змогу запустити наступний етап медичної реформи. Вона передбачає оновлення підходів до визначення госпітальних округів та впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів. Про це повідомили в Уряді.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що саме через третій, так званий інфраструктурний, етап медичної реформи уряд намагається досягти трьох ключових індикаторів — забезпечення доступності, якості та безоплатності медичної допомоги для українців. Нові підходи до госпітального планування також дадуть можливість визначати пріоритети для післявоєнного відновлення системи охорони здоров’я. Плани розвитку та модернізації кожної лікарні в спроможній мережі будуть зрозумілі всім: і пацієнту, і керівнику, і власнику, і НСЗУ та МОЗ.

Міністр наголосив, що ми всі працюватимемо задля того, щоб лікарні спроможної мережі стали лікарнями зі знаком якості. Потрапляючи в них, пацієнт зможе бути впевнений, що його доставили саме в той медзаклад, який відповідає його стану та хворобі, що в лікарні є необхідні фахівці та обладнання, аби надати йому якісну медичну допомогу. 

Реалізація інфраструктурної реформи дасть змогу раціонально розподіляти закупівлі та поставки дороговартісного обладнання між лікарнями, відповідно до їхньої ролі в спроможній мережі госпітального округу. Наразі керівники лікарень часто зловживають, купуючи обладнання, яке потім роками простоює або ж вмикається лічені рази на рік, оскільки заклад не має необхідної кількості пацієнтів, або ж у нього взагалі відсутні фахівці, які мають можливості працювати на такому обладнанні.

Відповідно до постанови КМУ, обласні військові адміністрації впродовж двох місяців мають подати на затвердження в МОЗ власне бачення плану госпітального округу та формування спроможної мережі з урахуванням розвитку закладів первинної медичної допомоги та пунктів базування екстреної медичної допомоги.

Разом зі спроможною мережею медзакладів кожна область має подати план розвитку госпітального округу, який будуть переглядати один раз на три роки. Це та дорожня карта з чітко визначеними кроками, за якою розвиватиметься госпітальний округ. Наразі реформа розпочнеться на території 18 областей та у місті Київ. У реформі на даний момент задіяні ті території, де не ведуться активні бойові дії. 

Безумовно, війна внесла свої корективи у реалізацію реформи. Наразі вона не втілюватиметься у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях і на території АР Крим. Але одразу після деокупації та стабілізації ситуації розпочнеться формування спроможної мережі лікарень і в цих областях.

За матеріалом Експертус Медзаклад

 

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді