Якими ж будуть пріорітети у Програмі медичних гарантій на 2024 рік? Про це розповіли в МОЗ.
Програма медичних гарантій — 2023
За словами першого заступника міністра охорони здоровʼя Олександра Комаріди, кожна лікарня вже зараз має більш якісно планувати бюджет. Щоб надходження за пакетами програми медгарантій і надалі покривали фонд заробітної плати, закупівлю ліків і харчування, власний розвиток.
Міністр наголосив, що нині МОЗ активно працює над тим, аби створити програму медгарантій, яка дасть змогу усім медзакладам, навіть за зменшення фінансування, залишатися фінансово спроможними, а пацієнтам і надалі отримувати якісні та безоплатні послуги.
Зокрема, у 2024 році МОЗ із партнерами планує:
- запровадити комплексний моніторинг послуг, які надають пацієнтам за ПМГ;
- провести низку навчальних програм для керівників медзакладів щодо покращення управління фінансами у системі охорони здоровʼя.
Голова НСЗУ Наталія Гусак зазначила, що основна мета змін — створення єдиного медичного простору для пацієнта. До прикладу, Національний інститут раку, який підписав договір із НСЗУ, стає частиною цього єдиного простору.
Експерти розроблятимуть програму медгарантій на 2024 рік з урахуванням воєнного стану й змін, які запровадять у рамках наступного інфраструктурного етапу медичної реформи.
Раніше повідомлялося, що дашборди НСЗУ знову у відкритому доступі.
За матеріалом "Експертус Медзаклад"