Розпочалася робота над створенням Програми медичних гарантій на 2024 рік: пріоритети

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

МОЗ разом із НСЗУ та міжнародними консультантами ВООЗ розпочинає роботу над створенням ПМГ—2024

Розпочалася робота над створенням Програми медичних гарантій на 2024 рік: пріоритети

Якими ж будуть пріорітети у Програмі медичних гарантій на 2024 рік? Про це розповіли в МОЗ.

Програма медичних гарантій — 2023

За словами першого заступника міністра охорони здоровʼя Олександра Комаріди, кожна лікарня вже зараз має більш якісно планувати бюджет. Щоб надходження за пакетами програми медгарантій і надалі покривали фонд заробітної плати, закупівлю ліків і харчування, власний розвиток. 

Міністр наголосив, що нині МОЗ активно працює над тим, аби створити програму медгарантій, яка дасть змогу усім медзакладам, навіть за зменшення фінансування, залишатися фінансово спроможними, а пацієнтам і надалі отримувати якісні та безоплатні послуги.

Зокрема, у 2024 році МОЗ із партнерами планує:

  • запровадити комплексний моніторинг послуг, які надають пацієнтам за ПМГ;
  • провести низку навчальних програм для керівників медзакладів щодо покращення управління фінансами у системі охорони здоровʼя. 

Голова НСЗУ Наталія Гусак зазначила, що основна мета змін — створення єдиного медичного простору для пацієнта. До прикладу, Національний інститут раку, який підписав договір із НСЗУ, стає частиною цього єдиного простору. 

Експерти розроблятимуть програму медгарантій на 2024 рік з урахуванням воєнного стану й змін, які запровадять у рамках наступного інфраструктурного етапу медичної реформи.

Раніше повідомлялося, що дашборди НСЗУ знову у відкритому доступі.

За матеріалом "Експертус Медзаклад"

 

 
додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

Переломи середньої зони обличчя: види, підходи до діагностики та лікування

До переломів середньої зони обличчя належать переломи верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти. Про діагностику та методи лікування цих переломів читайте у статті
136

Ботулізм: збудник, симптоми, лікування

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
12496

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді