Хто виписує е-рецепти на ліки від хвороби Паркінсона та для імуносупресії: набрав чинності наказ МОЗ

Автор
головний редактор експертно-правової системи «Експертус Медзаклад»
Набрали чинності зміни до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Хто відтепер має виписувати електронні рецепти на препарати від хвороби Паркінсона та для імуносупресії?

e0receptu.jpg

3 січня 2023 року набрали чинності зміни до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджені наказом МОЗ від 30.11.2022 № 2172. Вони стосуються виписування рецептів на ліки проти хвороби Паркінсона та для імуносупресивної терапії.

Програма медичних гарантій — 2023

Рецепти на ліки від хвороби Паркінсона

Електронні рецепти на лікарські засоби для лікування хвороби Паркінсона виписують лікарі-неврологи.

Щоб отримати рецепт на ці ліки, пацієнту потрібно мати план лікування, створений в електронній системі охорони здоров’я.

Лікарі первинної медичної допомоги можуть виписувати рецепти на ліки від хвороби Паркінсона, лише якщо в пацієнта вже є електронний план лікування. 

Нагадаємо, до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою медгарантій, увійшли шість торгових назв препаратів для лікування хвороби Паркінсона в амбулаторних умовах.

Рецепти на ліки дімуносупресивної терапії

Електронні рецепти на лікарські засоби для отримання пацієнтами імуносупресивної терапії у післяопераційний період з трансплантації виписують лікарі, що обіймають посаду трансплант-координатора або уповноважені наказом керівника закладу охорони здоров’я на виконання функції трансплант-координатора. Причому це має бути лікар, який здобув вищу освіту другого (магістерського) рівня галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальностями «222 Медицина» або «228 Педіатрія» або напряму підготовки «Медицина» за спеціальністю «Лікувальна справа» або «Педіатрія».

Раніше у МОЗ пояснили, чи може лікар виписати пацієнту паперовий рецепт на «Доступні ліки» у разі відсутності світла та зв’язку.
 
За матеріалом "Експертус Медзаклад"
 

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Стандартні операційні процедури: як розробити та впровадити в роботу медзакладу

Усні інструкції щодо виконання тих чи тих маніпуляцій і процедур дуже ненадійні. Щоб надавати медичну допомогу на найвищому рівні, затвердьте стандартні операційні процедури (СОПи)
51204

Хронічне обструктивне захворювання легень: новий протокол, етапи надання медичної допомоги

17 листопада — Усесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень. Про алгоритм обстеження, лікування та особливості освітньої роботи з пацієнтами зі ХОЗЛ читайте у статті
337

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді