Зауваження до законопроєкту про самоврядування у сфері охорони здоров’я

Теми:
Законопроєкт про самоврядування у сфері охорони здоров’я, який зараз лобіює МОЗ, майже тотожний проєкту закону «Про самоврядування медичних професій в Україні», який вже виносили у сесійну залу Верховної Ради для голосування 27.01.2021 під номером 2445-д. Тоді він не набрав необхідної кількості голосів і був відхилений повністю без можливості доопрацювання авторами законодавчої ініціативи через антиконституційність і невідповідність нормам чинного законодавства!

009-012_tema-014.jpg

Розгляньмо проблеми, пов’язані з окремими положеннями.

1. Обов’язкове членство медичних працівників в органах професійного самоврядування — це зобов’язання, що не відповідає положенням частини 4 статті 36 Конституції України. Вона передбачає, що ніхто не може бути примушений до вступу до будь-якого об’єднання громадян чи обмежений у правах за неналежність до громадських організацій.

Платні послуги в КНП: нові правила

2. Обов’язковий збір. Він так само неконституційний. Ідеться про примушування всіх медпрацівників сплачувати обов’язковий професійний збір, та ще й у незрозумілих розмірах.

3. Відсутність чітко прописаного демократичного механізму виборів керівних органів професійного самоврядування за принципом «знизу-вверх», а також відсутність чіткого переліку джерел фінансування організації самоврядування закладають основу для створення і реалізації корупційних схем.

4. Керівні органи організацій (Палат) професійного самоврядування не можуть бути наділені необмеженими повноваженнями, у тому числі такими, що мають ознаки державно-владних повноважень або повноважень, що пов’язані з дисциплінарними стягненнями медичних працівників.

5. Питання щодо дисциплінарної відповідальності працівників достатньо повно внормовує чинне законодавство про працю. Відтак доцільність їх вирішення у цьому законопроєкті виглядає сумнівною.

6. У законопроєкті простежуються ознаки монополізації Палатами медичних та фармацевтичних професій представницької функції.

Раніше МОЗ та КМУ розповіли, як визначатимуть межі та мережу лікарень госпітальних округів.

За матеріалами Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів (ІІ група)

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналу

Отримати додаткові бали під час акредитації закладу головній медичній сестрі допоможе належним чином підготовлений план дій у разі виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями. Розробити всю необхідну документацію за темою удвічі легше, скориставшись прикладом
72832

Акредитація: використання ліків

Процеси використання ліків під час акредитації медзакладу контролюють шляхом перевірки документації, внутрішніх наказів та роботи персоналу. Будьте у всеозброєнні та дізнайтеся, що саме потрібно підготувати, щоб успішно пройти акредитацію.
5379

Внутрішньовенне краплинне введення лікарських засобів дитині

Скачайте алгоритм внутрішньовенного краплинного введення лікарських засобів, дізнайтеся про важливі правила техніки проведення процедури, а також перегляньте перелік оснащення для виконання маніпуляції дитині.
16380

Санітарно-епідемічне благополуччя — що перевіряють під час акредитації медзакладу?

Санітарно-епідемічне благополуччя включає дуже багато точок контролю — документація, організація навчання персоналу, профілактичні заходи, тестування персоналу тощо. Ми систематизували все, що контролюють під час перевірки, щоб ви могли на 100% підготуватися.
9244

Кадрові документи для акредитації медзакладу: повний перелік

Акредитація медзакладу — випробування не так на міцність, як на організованість і завбачливість. Документи з кадрових питань перевіряють особливо прискіпливо, а їх кількість та різноманіття майже шокують. Дізнайтеся, які саме документи потрібно підготувати та які кадрові питання варто залагодити вже зараз.
12536

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді