Розгляньмо проблеми, пов’язані з окремими положеннями.
1. Обов’язкове членство медичних працівників в органах професійного самоврядування — це зобов’язання, що не відповідає положенням частини 4 статті 36 Конституції України. Вона передбачає, що ніхто не може бути примушений до вступу до будь-якого об’єднання громадян чи обмежений у правах за неналежність до громадських організацій.
Платні послуги в КНП: нові правила
2. Обов’язковий збір. Він так само неконституційний. Ідеться про примушування всіх медпрацівників сплачувати обов’язковий професійний збір, та ще й у незрозумілих розмірах.
3. Відсутність чітко прописаного демократичного механізму виборів керівних органів професійного самоврядування за принципом «знизу-вверх», а також відсутність чіткого переліку джерел фінансування організації самоврядування закладають основу для створення і реалізації корупційних схем.
4. Керівні органи організацій (Палат) професійного самоврядування не можуть бути наділені необмеженими повноваженнями, у тому числі такими, що мають ознаки державно-владних повноважень або повноважень, що пов’язані з дисциплінарними стягненнями медичних працівників.
5. Питання щодо дисциплінарної відповідальності працівників достатньо повно внормовує чинне законодавство про працю. Відтак доцільність їх вирішення у цьому законопроєкті виглядає сумнівною.
6. У законопроєкті простежуються ознаки монополізації Палатами медичних та фармацевтичних професій представницької функції.
Раніше МОЗ та КМУ розповіли, як визначатимуть межі та мережу лікарень госпітальних округів.
За матеріалами Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я