З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України пошкоджень зазнали 906 закладів охорони здоров'я, з них 123 не підлягають відновленню. Кількість останніх може зрости, адже часом на перший погляд заклад ще можна відбудувати, а спеціальна комісія, що там працює, оцінює інакше.
Програма медичних гарантій: зміни
«Плюc, не з усієї території України ми можемо отримати інформацію, бо немає доступу, щоби реально подивитись та оцінити. Як приклад наводжу Маріуполь: за припущеннями ми розуміємо ступінь пошкодження закладів охорони здоров'я, не оцінивши, бо не було доступу на територію,» — уточнив міністр.
Щодо пошкоджених автомобілів швидкої допомоги, то нині дані такі:
- 87 — виведені з ладу, тобто обстріляні чи пошкоджені осколками
- 241 — викрали окупанти
Також повністю зруйновані 47 аптек, а 505 — пошкоджені.
Ляшко розповів, що вбиті 18 цивільних медичних працівників. У цю кількість не входять мобілізовані до Збройних сил України і ті, хто працюють в Медичних силах ЗСУ або є військовослужбовцями. Мають складні поранення і нині лікуються 59 цивільних медиків.
Раніше МОЗ опублікувало посібник щодо реабілітаційної допомоги ветеранам.
За матеріалами РБК-Україна
⭐ Покращуємо якість медичної допомоги ⭐ Війна конфліктам не перешкода ⭐ За що перед пацієнтом відповідає лікар і заклад охорони здоров’я — підстави відповідальності, алгоритми захисту та сучасна судова практика