На днях Уряд має ухвалити зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів і розмірів збору за їх державну реєстрацію (перереєстрацію)» від 26.05.2005 № 376, які спростять процедуру реєстрації лікарських засобів, вже зареєстрованих у США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді, країнах ЄС та призначених для лікування ВІЛ/СНІД, онкологічних захворювань, туберкульозу, вірусних гепатитів і рідкісних захворювань. Крім того, заплановано відмінити перереєстрацію лікарських засобів кожні 5 років. Ці зміни мають побудувати порядок державної реєстрації ліків в Україні відповідно до вимог ЄС.
«Буде ліквідовано 5-річну перереєстрацію лікарських препаратів, зареєстрованих у країнах Євросоюзу, Австралії, Америці. Ми спрощуємо систему реєстрації. Це була ініціатива фармбізнесу і ми пішли назустріч», — повідомив Олександр КВІТАШВІЛІ.
Задля правильної роботи нововведень фахівці МОЗ спільно з учасниками фармацевтичного ринку розробили зміни до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення експертизи реєстраційних матеріалів на лікарські засоби, що подаються на державну реєстрацію (перереєстрацію), а також експертизи матеріалів про внесення змін до реєстраційних матеріалів протягом дії реєстраційного посвідчення» від 26.08.2005 № 426. Це дозволить прискорити процес реєстрації ліків, усунути регуляторні перешкоди, прискорити надходження сучасних ліків на вітчизняний ринок та розширити доступ громадян до препаратів.
«Ми запровадимо нову систему — більш гнучку і більш ліберальну, яка дасть можливість закуповувати медичним установам необхідні ліки за спрощеними схемами», — зауважив Міністр.