Від сьогодні видавайте пацієнтам електронний рецепт на антибіотик

Така функція доступна поки лише в закладах, які підключені до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ)

Від сьогодні видавайте пацієнтам електронний рецепт на антибіотик

Виписуйте е-рецепт на антибіотики, якщо ви призначаєте пацієнту лікування. Адже формувати рецепт має змогу лікуючий лікар, як-от стоматолог, отоларинголог, чи сімейний лікар.

✎ Рецепт може виписати лікар як державного, так і приватного медичного закладу.

Як зареєструватися і почати працювати в ЕСОЗ

Що потрібно, щоб виписати рецепт

Щоб сформувати електронний рецепт, ви маєте мати доступ до ЕСОЗ. Його вже мають всі лікарі, які працюють в закладах, що уклали договір з НСЗУ. Утім, медичні заклади без такого договору теж можуть користуватися ЕСОЗ.

Зареєстрованим в ЕСОЗ має бути і пацієнт. Усі, хто мають укладену декларацію з сімейним лікарем, вже там зареєстровані.

✎ Перевірте, чи актуальні дані пацієнта в системі.

Якщо в пацієнта немає декларації з сімейним лікарем, він має зареєструватись в ЕСОЗ на прийомі у будь-якого лікаря, що має до неї доступ. Утім, декларацію подавати не обов’язково.

Якщо пацієнт не має можливості звернутися до свого сімейного лікаря, на час дії воєнного стану він може відвідати будь-якого лікаря первинної допомоги у найближчому медичному закладі. Декларація для цього не потрібна. Варто лише взяти документ, що посвідчує особу, та ІПН, щоб лікар міг зареєструвати пацієнта в ЕСОЗ і за потреби видати електронний рецепт на антибіотики.

✅✅✅ Семінари та вебінари для медиків

Електронний рецепт на антибіотики: поради для лікарів

  1. Виписуйте рецепт на діючу речовину, зазначте лікарську форму та дозування
  2. Надрукуйте пацієнту інформаційну довідку, де будуть вказані спосіб застосування та тривалість прийому. Затвердіть її підписом та печаткою лікаря
  3. Розкажіть пацієнту: якщо він лікується в стаціонарі, усі препарати із Національного переліку лікарських засобів, згідно з галузевими стандартами, він отримає безплатно і без рецепта. Якщо пацієнту потрібен антибіотик, що не входить до переліку, випишіть рецепт.

    ✎ Виписування рецепта на антибіотики з Нацпереліку порушує умови договору з НСЗУ.

  4. Зауважте, що рецепт на антибіотики дійсний протягом 30 днів. Щоб придбати антибіотик, пацієнт показує фармацевту інформаційну довідку або паперовий рецепт. Відтак після погашення рецепта фармацевт зробить на документі позначку «Відпущено» та поверне її пацієнту

    УВАГА! Зберігати паперові довідки та рецепти не потрібно.

  5. Наголосіть пацієнту, що він купує препарат в аптеці за власні гроші, обираючи будь-який із зазначеною діючою речовиною в межах свого бюджету.

МОЗ нагадує, що вимога виписувати рецепт на антибіотики в Україні вже працює, із серпня додали вимогу видавати саме електронний рецепт.

УВАГА! До кінця року триватиме перехідний період. У цей час лікар закладу, що не зареєстрований у ЕСОЗ, зможе виписати паперовий рецепт.

Раніше МОЗ розповіло, яких ліків і територій не стосується впровадження електронного рецепта на антибіотики.

За матеріалами сайту МОЗ та фейсбук-сторінки НСЗУ

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Номенклатура справ медичного закладу: як скласти, затвердити та зберігати

Усі підрозділи медичного підприємства розробляють номенклатуру справ на наступний рік до 15 листопада поточного року. За якими принципами складати та як оформити документ? Читайте в статті
43845

Електронне направлення: як виписувати

Паперовий документообіг залишився в минулому. Як лікарю первинки направити пацієнта до вузького спеціаліста? Як виписати направлення в стаціонар або на додаткові обстеження? Про це і не тільки — у статті
151385

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді