Алгоритм дій різниться залежно від того, чи зареєстрований медзаклад у електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Як зареєструватися і почати працювати в ЕСОЗ
Якщо ваш заклад уже має МІС, працює з ЕСОЗ і виписує рецепти
Не потрібно жодних додаткових кроків, представники вашої медичної інформаційної системи (МІС) попередять вас про появу нових можливостей у системі.
Якщо ваш заклад зареєстрований в ЕСОЗ, проте ви раніше не працювали з модулем електронного рецепта, зверніться до представників вашої МІС та уточніть, чи мають вони необхідний модуль або чи планують впровадити його найближчим часом. Додатково зʼясуйте у представників вашої інформаційної системи, коли вони планують провести навчання щодо роботи з новим функціоналом.
Якщо ваш заклад не зареєстрований і ніколи не працював з ЕСОЗ
Насамперед необідно обрати МІС, яка має, зокрема, і необхідний функціонал електронного рецепта. Перелік підключених МІС можна знайти на сайті системи – ehealth.gov.ua у розділі «Підключені до ЕСОЗ МІС». Коли вибиратимете МІС й укладатимете договір про надані послуги, особливу увагу зверніть на послуги з навчання та підтримки, як одні з пріоритетних вимог.
Далі керівник закладу має зареєструвати себе та заклад в ЕСОЗ через МІС.
Для початку роботи з електронним рецептом зарестрованим в ЕСОЗ лікарям необхідно освоїти базові навички та функціонал електронної системи охорони здоровʼя, а саме навчитися:
- реєструвати пацієнта в системі
- шукати пацієнта в МІС та на ЦБД (Центральна база даних)
- оновлювати дані про пацієнта
- вносити та редагувати медичні записи
Відповідні навчальні матеріали користувачі можна знайти на ресурсах Академії НСЗУ (academy.nszu.gov.ua). Ще одни варіант — звернутися до представників МІС.
Довідково
З метою виконання вимог законодавства щодо рецептурного призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів запланований поетапний перехід на електронний рецепт.
Впровадження е-рецепта відбуватиметься в три етапи:
- перший — призначення та відпуск антибактеріальних лікарських засобів (антибіотиків) за електронним рецептом
- другий — поширення е-рецепта на наркотичні ліки, які зараз призначають на спеціальних рецептурних бланках форми № 3
- третій — відпуск усіх рецептурних препаратів за е-рецептом за всіма джерелами фінансування
Так, на першому етапі ЕСОЗ дасть відстежувати дані про призначення та споживання антибактеріальних ліків в Україні. А електронний рецепт допомагатиме вирішити проблеми неконтрольованого та нецільового використання антибіотиків.
Раніше МОЗ розповіло, як відбуватиметься перехід на е-рецепти на антибіотики.
За матеріалами сайту МОЗ
⭐ Покращуємо якість медичної допомоги ⭐ Війна конфліктам не перешкода ⭐ За що перед пацієнтом відповідає лікар і заклад охорони здоров’я — підстави відповідальності, алгоритми захисту та сучасна судова практика