МОЗ вперше отримало ліки для лікування СМА

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Понад 150 флаконів препарату «Spinraza» розподілили між тринадцятьма лікарнями

МОЗ вперше отримало ліки для лікування СМА

«Spinraza» — один із трьох наявних у світі препаратів, які застосовують під час терапії дітей зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Його називають «найдорожчою ін’єкцією» у світі, оскільки один флакон коштує понад 100 000 доларів.

✎ Препарат «Spinraza» зареєстрований компанією «Biogen» (США). Його вводять за допомогою ін’єкції безпосередньо в спинномозкову рідину через поперек. Підтримувальні ін’єкції потрібні протягом усього життя хворого.

Як вести медичні записи в умовах війни

За словами заступниці міністра охорони здоров‘я Марії Карчевич, українські лікарні вперше безплатно отримують ліки для дітей з цією рідкісною хворобою.

«Сьогодні, без перебільшення, важливий день в історії української медицини. Ми не просто отримали дороговартісні ліки, яких ніколи раніше не було в Україні. Ми отримали найцінніше — можливість зберегти життя дітей, які страждають на рідкісні орфанні захворювання. Ми дякуємо донорам, які подарували для наших дітей цей шанс на життя», — прокоментувала Карчевич.

В Україні понад 200 дітей із підтвердженим діагнозом СМА. Це одна із рідкісних генетичних хвороб, що ​​характеризується наростальною м’язовою слабкістю у всьому організмі. З віком вона спричиняє порушення опорно-рухового апарату та зрештою приковує хворого до інвалідного візка та ліжка.

СМА є найпоширенішою генетичною причиною смерті дітей. Як свідчить статистика, ця хвороба вражає одного-двох немовлят з 10 тисяч новонароджених.

Для лікування СМА також використовують препарати «Zolgensma» та «Evrysdi». Перший вводять до 2-річного віку дитини, і він зупиняє хворобу назавжди. Другий потрібно застосовувати протягом усього життя.

Раніше в Україні дозволили одночасно вакцинувати від COVID-19 та інших інфекційних хвороб.

За матеріалами сайту МОЗ

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді