МОЗ вперше отримало ліки для лікування СМА

Понад 150 флаконів препарату «Spinraza» розподілили між тринадцятьма лікарнями

МОЗ вперше отримало ліки для лікування СМА

«Spinraza» — один із трьох наявних у світі препаратів, які застосовують під час терапії дітей зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Його називають «найдорожчою ін’єкцією» у світі, оскільки один флакон коштує понад 100 000 доларів.

✎ Препарат «Spinraza» зареєстрований компанією «Biogen» (США). Його вводять за допомогою ін’єкції безпосередньо в спинномозкову рідину через поперек. Підтримувальні ін’єкції потрібні протягом усього життя хворого.

Як вести медичні записи в умовах війни

За словами заступниці міністра охорони здоров‘я Марії Карчевич, українські лікарні вперше безплатно отримують ліки для дітей з цією рідкісною хворобою.

«Сьогодні, без перебільшення, важливий день в історії української медицини. Ми не просто отримали дороговартісні ліки, яких ніколи раніше не було в Україні. Ми отримали найцінніше — можливість зберегти життя дітей, які страждають на рідкісні орфанні захворювання. Ми дякуємо донорам, які подарували для наших дітей цей шанс на життя», — прокоментувала Карчевич.

В Україні понад 200 дітей із підтвердженим діагнозом СМА. Це одна із рідкісних генетичних хвороб, що ​​характеризується наростальною м’язовою слабкістю у всьому організмі. З віком вона спричиняє порушення опорно-рухового апарату та зрештою приковує хворого до інвалідного візка та ліжка.

СМА є найпоширенішою генетичною причиною смерті дітей. Як свідчить статистика, ця хвороба вражає одного-двох немовлят з 10 тисяч новонароджених.

Для лікування СМА також використовують препарати «Zolgensma» та «Evrysdi». Перший вводять до 2-річного віку дитини, і він зупиняє хворобу назавжди. Другий потрібно застосовувати протягом усього життя.

Раніше в Україні дозволили одночасно вакцинувати від COVID-19 та інших інфекційних хвороб.

За матеріалами сайту МОЗ

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
50313

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3442

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді