Країна-окупант перешкоджає постачання ліків з України і сама не забезпечує громадян необхідними медикаментами та ліками. Тоді як відповідно до норм Конвенції про захист цивільного населення під час війни держава-окупант у співробітництві з органами місцевої влади, які були обрані за українським законодавством, має безперебійно надавати населенню медичну допомогу та забезпечити доступ до ліків та медичних виробів.
Обіг ліків і підконтрольних речовин в умовах воєнного стану
«Попри те, що країна-окупант зобов'язана забезпечити подальше задоволення медичних потреб цивільних громадян, сьогодні ми, на жаль, бачимо, як Росія нівелює норми міжнародного права та фактично вчиняє тероризм проти цивільного населення. Росіяни, зі свого боку, не постачають на тимчасово окуповані території медикаменти та продовжують блокувати їх постачання з підконтрольних Україні територій. Хоча ми щодня звертаємося з проханням відкрити гуманітарні коридори. Ми маємо гуманітарні вантажі, які готові відправити в будь-який момент, як тільки окупанти відкриють коридор», — розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Україна докладає зусиль, зокрема й на міжнародній арені, щоб розблокувати постачання медикаментів на тимчасово окуповані території.
Водночас на окупованих територіях українські лікарі продовжують надавати медичну допомогу населенню відповідно до українського законодавства та міжнародних конвенцій. Своєю чергою НСЗУ й надалі покриває надання меддопомоги пацієнтам на тимчасово окупованих територіях відповідно до українського законодавства.
Раніше МОЗ розповіло, як надавати медичну допомогу пацієнтам в окупації.
За матеріалами сайту КМУ