Щоб оперативно відреагувати у випадку виникнення тих чи тих надзвичайних ситуацій, на рівні кожного регіону створені мобільні бригади, які займаються хімічним, радіаційним та біологічним моніторингом.
«Проти нас веде війну ворог, який не дотримується жодних правил ведення війни. Саме тому ми маємо бути готові реагувати на ситуації будь-якого характеру та постійно слідкувати, чи в нормі показники навколишнього середовища. Для цього і працюють створені на рівні Центрів контролю та профілактики захворювань мобільні бригади», — пояснив Ігор Кузін.
Він додав, що також проводять заходи щодо забезпечення санітарного та епідеміологічного добробуту на деокупованих територіях. Так, на 100% ця робота вже виконана на території Київської області, на 70% — на Чернігівщині та на 40% — на Сумщині.
Вона передбачає дослідження якості та безпечності питної води для населення, проведення заходів із дезінсекції, дезінфекції та дератизації. Перевіряють також ґрунт біля та навколо місць аварій хімічних об’єктів, сховищ пального, хімікатів, промислових підприємств.
Раніше МОЗ пояснило, як видати лікарняний пацієнту, який хворіє за кордоном.
За матеріалами сайту МОЗ
Використання медичних виробів у ЗОЗ ➢ Робота з медичними виробами ➢ Вимоги санепідрежиму ★ Обробка інструментів ➢ Дезінфекція ➢ Достерилізаційне очищення ➢ Стерилізація ★ Утилізація медичних виробів ➢ Вимоги законодавства ➢ Безпека працівників