Щеплені бустерною дозою вже можуть згенерувати в «Дії» COVID-сертифікат

UA RU
Із 1 лютого на порталі та в застосунку «Дія» з’явилася можливість завантажити COVID-сертифікат для тих, хто отримав бустерну дозу щеплення

Щеплені бустерною дозою вже можуть згенерувати в «Дії» COVID-сертифікат

МОЗ разом із Мінцифрою запустили технічний функціонал для нових цифрових документів про щеплення. Такі COVID-сертифікати діятимуть 270 днів, як і в усіх країнах ЄС.

Яка відповідальність загрожує за фальшиві COVID-сертифікати

Щоб отримати сертифікат, слід надіслати запит на порталі чи в застосунку «Дія». Зробити це можна в той же день, коли отримали бустерну дозу. Головне, щоб медпрацівники встигли ввести дані про вакцинацію до ЕСОЗ.

Сертифікат генерується за умови будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні. Незалежно від того, якою вакциною раніше був проведений повний цикл вакцинації, для бустерної дози Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики рекомендує надавати перевагу м-РНК-вакцинам:

  • Moderna
  • Comirnaty

«Як і обіцяли, всі, хто отримав бустерну дозу щеплення від COVID-19 можуть завантажити новий COVID-сертифікат. Наразі понад 350 тис. українців посилили свій захист та вже отримали бустерну дозу антиковідної вакцини. Принаймні однією дозою вже вакциновано половина дорослого населення. Більше 47% отримали повний базовий курс вакцинації, а саме дві дози. Збільшення відсотку вакцинованих українців, дозволить нам з більшою впевненістю дивитися у майбутнє», — вважає міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Новим цифровим COVID-сертифікатом можна користуватися як всередині країни під час введення карантинних обмежень, так і за кордоном. Він набере чинності:

  • в Україні — із дня вакцинації
  • у країнах, які входять до Довірчої мережі, — із 14 дня від дати щеплення

Окрім COVID-сертифіката, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У ньому мають бути перелічені усі дози вакцинації проти COVID-19.

Міжнародне свідоцтво, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів від дати останнього щеплення. Щоб його отримати, слід звернутися:

  • за місцем, де робили щеплення
  • до сімейного лікаря

Нагадаємо, 1 лютого стартувала кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту.

За матеріалами сайту МОЗ

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
121800

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
135313

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді