Новий термін дії КМУ установив для всіх трьох типів цифрового сертифіката:
- внутрішнього
- іноземного
- міжнародного
Як оплачувати працю медперсоналу в 2022 році
Документи відтепер будуть чинні 9 місяців від моменту, коли людина отримала другу дозу щеплення.
Також цією постановою КМУ затвердив клінічні підстави для формування сертифіката після бустерної дози вакцини від COVID-19. При цьому важливо дотримуватися рекомендованого періоду введення бустера — від 180 до 270 днів після другої дози основного щеплення.
«Якщо ж ви пропустили введення бустера у вказані терміни — треба намагатися зробити його якомога швидше для коректної генерації сертифіката», — радить МОЗ.
Уже наприкінці січня у застосунку «Дія» з’явиться можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою.
Незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина, для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам:
- Moderna
- Comirnaty від Pfizer-BioNTech
Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
Нагадаємо, раніше головний санлікар заявив, що бустер посилює захист від COVID-19 та не спричиняє збільшення побічних ефектів.
За матеріалами сайту МОЗ
Якщо працівник не отримав хоча б однієї дози щеплення проти COVID-19 до 31 січня 2022 року, відстороніть його від роботи без збереження заробітної плати. Як це задокументувати та як оформити наказ про допуск до роботи вакцинованого працівника?