Лікарів-антивакцинаторів можуть позбавити медичної практики — міністр охорони здоров'я

UA RU
Професійні спільноти мають контролювати фаховість висловлювань лікарів. Тих, хто у своїй діяльності не керується принципами доказової медицини, можуть відсторонити від медичної практики. Відповідний законопроєкт уже готовий до громадського обговорення. Про це на своїй фейсбук-сторінці заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

 

БПР, оплата праці та атестація середнього медперсоналу: вебінар

3 листопада міністр зустрівся з президією Української федерації професійних медичних об’єднань. Обговорювали, зокрема, питання про контроль антивакцинаторських висловлювань лікарів із боку професійних спільнот.

«Недоказових» лікарів, зокрема антивакцинаторів, можуть позбавити медичної практики, — Ляшко

✅✅✅ Особисте освітнє портфоліо лікаря: оновлений бланк і правила заповнення

За словами Віктора Ляшка, навіть серед професійного медичного середовища нині можна спостерігати заяви, які не відповідають принципам і засадам доказової медицини, та дії, які призводять до появи кримінальних справ. Ідеться про антивакцинаторські висловлювання, а також про підроблені сертифікати й довідки.

Такі заяви та дії, вважає міністр, дискредитують вакцинальну кампанію проти COVID-19.

«Переконаний, що медики мають відповідально відноситись до своїх закликів та слів, проте фаховість та професійність таких висловлювань мають контролювати саме професійні спільноти», — наголосив Віктор Ляшко.

Нині МОЗ очікує на публічну реакцію Української федерації професійних медичних об’єднань. Вона має з’явитися найближчим часом, анонсував міністр.

Також під час зустрічі обговорили доцільність запуску лікарського самоврядування.

«Позиція Федерації, яку почув на зустрічі, одноголосна — це вимога часу, а також інструмент, який дозволить приймати рішення, щодо можливості подальшої медичної практики лікаря, який у своїй діяльності не керується принципами доказової медицини», — зазначив Віктор Ляшко.

Відповідний законопроєкт, за словами міністра, уже готовий до громадського обговорення та мав бути оприлюднений 4 листопада. Станом на 5 листопада цього не сталося.

Нагадаємо, раніше МОЗ оновило Порядок атестації лікарів.

За матеріалами фейсбук-сторінки Віктора Ляшка

 

 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити ліцензію на медичну практику

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
50855

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2269

План перевірки пожежної безпеки закладів охорони здоров’я: зразок

Розберіться, які нормативні вимоги до пожежної безпеки медичних закладів. Хто відповідальний за пожежну безпеку в ЗОЗ. Адаптуйте наш план перевірки пожежної безпеки для свого закладу та проведіть у ньому внутрішню перевірку
3352

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді