БПР, оплата праці та атестація середнього медперсоналу: вебінар
3 листопада міністр зустрівся з президією Української федерації професійних медичних об’єднань. Обговорювали, зокрема, питання про контроль антивакцинаторських висловлювань лікарів із боку професійних спільнот.
✅✅✅ Особисте освітнє портфоліо лікаря: оновлений бланк і правила заповнення
За словами Віктора Ляшка, навіть серед професійного медичного середовища нині можна спостерігати заяви, які не відповідають принципам і засадам доказової медицини, та дії, які призводять до появи кримінальних справ. Ідеться про антивакцинаторські висловлювання, а також про підроблені сертифікати й довідки.
Такі заяви та дії, вважає міністр, дискредитують вакцинальну кампанію проти COVID-19.
«Переконаний, що медики мають відповідально відноситись до своїх закликів та слів, проте фаховість та професійність таких висловлювань мають контролювати саме професійні спільноти», — наголосив Віктор Ляшко.
Нині МОЗ очікує на публічну реакцію Української федерації професійних медичних об’єднань. Вона має з’явитися найближчим часом, анонсував міністр.
Також під час зустрічі обговорили доцільність запуску лікарського самоврядування.
«Позиція Федерації, яку почув на зустрічі, одноголосна — це вимога часу, а також інструмент, який дозволить приймати рішення, щодо можливості подальшої медичної практики лікаря, який у своїй діяльності не керується принципами доказової медицини», — зазначив Віктор Ляшко.
Відповідний законопроєкт, за словами міністра, уже готовий до громадського обговорення та мав бути оприлюднений 4 листопада. Станом на 5 листопада цього не сталося.
Нагадаємо, раніше МОЗ оновило Порядок атестації лікарів.
За матеріалами фейсбук-сторінки Віктора Ляшка