Нові правила оформлення медсестринської документації: семінар
Із наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання. Він діятиме 90 діб. У цей час власники сертифіката без обмежень:
- працюватимуть
- відвідуватимуть заклади
- пересуватимуться в жовтій та червоній зонах карантину.
Сертифікат про одужання сформується лише в тих, кому лікар установив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Відповідно, якщо людина захворіла ще 2020 року чи раніше 2021 року, документ вона не отримає.
Обов’язкова умова для генерації COVID-сертифіката про одужання — медичний запис лікаря про встановлений діагноз в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто якщо людина навіть отримала позитивний ПЛР-тест, але не зверталася після цього до лікаря й ллікар не вніс дані в ЕСОЗ, завантажити сертифікат вона не зможе.
Відповідні зміни до постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 1236 від 09.12.2020 КМУ схвалив у четвер, 4 листопада.
«На сьогодні у нас понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо новий вид документа — цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його буде можливо в застосунку або на порталі Дія через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в ЕСОЗ. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19», — прокоментувала зміни заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич.
Новий COVID-сертифікат буде двох видів:
- внутрішній — для використання всередині країни в умовах «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки
- міжнародний — для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС (з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна)
У МОЗ також наголосили: усі, хто перехворів на коронавірусну хворобу, можуть безпечно вакцинуватися на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2.
Не вакциновані від коронавірусу люди мають в 11 разів більший ризик померти від штаму «Дельта», ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий порівняно з тими, хто отримав дві дози вакцини. Такі дані наводить Центр з контролю та профілактики захворювань США.
Нагадаємо, раніше у Дії стартувало бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів.
За матеріалами сайту МОЗ