Дітям від 12 років дозволили щеплюватися проти COVID-19 в Україні

UA RU
МОЗ опублікувало наказ щодо вакцинації від коронавірусної хвороби дітей із 12 років. Робити це можна вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech

 

Виплати медпрацівникам за роботу, пов'язану з вакцинацією: вебінар

Наказом від 13.10.2021 № 2234 МОЗ ввело в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 01 жовтня 2021 року.

Оперативний штаб порекомендував МОЗ затвердити Позицію Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) № 27-09/2021-1 (офіційна заява) щодо рекомендації МОЗ стосовно окремих питань вакцинації проти COVID-19 в Україні.

✅✅✅ Система БПР для атестації медсестер: коли і як працюватиме

В Україні дозволили вакцинувати проти COVID-19 дітей віком 12+
 

 

Документ містить три питання. Одне з них — щодо доцільності вакцинації проти COVID-19 дітей з 12 років незалежно від приналежності до групи ризику.

НТГЕІ дозволяє щеплювати проти COVID-19 дітей, які не відносяться до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 та виникнення ускладнень, що не відносяться до груп пріоритетної вакцинації. Однак за умови, що ці діти своєчасно вакциновані проти інфекційних хвороб згідно з Календарем щеплень.

Щеплювати дітей можна вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech. Протипоказана вакцинація за наявності в анамнезі серйозної алергічної реакції на один із компонентів вакцини.

Дітям, які перенесли міокардит або перикардит після першої дози вакцини, необхідно відкласти введення другої дози в серії щеплень COVID-19 до отримання додаткових наукових даних. Особи, у яких в анамнезі був міокардит, не пов’язаний з вакцинацією проти COVID-19, і вони більше не перебувають під наглядом кардіолога, повинні бути вакциновані проти COVID-19.

Рекомендовано відтермінувати вакцинацію проти COVID-19 дітей, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром до отримання додаткових наукових даних.

Вакцину використовують за схемою введення 2 доз (0,3мл) з інтервалом між першою та другою дозами 21—28 діб. Між уведенням вакцин проти COVID-19 та проти інших інфекційних хвороб необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу. Винятки:

  • екстрена вакцинація
  • вакцинація проти грипу

Якщо виникне дефіцит вакцин проти COVID-19, у пріоритеті все ж залишаються діти віком від 12 років та дорослі, які віднесені до пріоритетних груп вакцинації, мають високі ризики тяжкого перебігу COVID-19 та виникнення серйозних ускладнень від нього.

Нагадаємо, у США проти COVID-19 щеплюватимуть дітей віком від 5 років.

 

 

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
121699

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
135250

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10798

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді