Пацієнти з «Дельтою» споживають у 5—6 разів більше кисню, але його дефіциту немає — Ляшко

UA RU
Такі дані навів Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу у Верховній Раді

БПР, оплата праці та атестація середнього медперсоналу: вебінар

Споживання медичного кисню одним пацієнтом, інфікованим штамом «Дельта», зросло у 5—6 разів, якщо порівнювати із госпіталізованими в попередні хвилі пандемії.

✅✅✅ Система БПР для атестації медсестер: коли і як працюватиме

Пацієнти з «Дельтою» споживають у 5—6 разів більше кисню, але його дефіциту немає — Ляшко

▼▼▼ Скачайте в журналі «Управління закладом охорони здоров’я»

«Люди, які оперують цифрами та щодня відвідують лікарні, бачать, як зросло у 5—6 разів споживання кисню на одного пацієнта, госпіталізованого з «Дельтою». Середні витрати рідкого кисню в лікарнях на добу у порівнянні з аналогічним періодом квітня 2021 року збільшились вдвічі. Є міста, де споживання кисню сягає 45—50 тонн на добу. Сумарний необхідний розрахунковий піковий кисневий потік по країні: 977 148 (л/хв)», — повідомив Віктор Ляшко.

Команда МОЗ постійно взаємодіє з підприємствами-виробниками медичного кисню та спонукає їх нарощувати потужності. Щоб забезпечити потребу медзакладів у кисні до початку нової хвилі, уряд звільнив бізнес від податків та зборів на кисень. Також у ЗОЗ дозволити використовувати технічний кисень.

Міністр спростував чутки про те, що кисню нібито бракує. Він запевнив, що кисневу терапію отримають усі пацієнти, які її потребують. Два заводи, які виробляють медичний кисень, нині тимчасово не працюють. Утім, МОЗ та Мінінфраструктури налагодили постачання кисню з Польщі — орієнтовно до 240 тонн на тиждень.

Щоб удосконалити систему киснепостачання, у 2021 році виділили 1 млрд 148 млн грн, з яких майже 400 млн грн направили в регіони цієї осені.

Нагадаємо: раніше Ляшко анонсував, чи стане вакцинація проти COVID-19 обов’язковою для медиків.

За інформацією МОЗ

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Мобілізація медичних працівників: кого можуть призвати на військову службу та хто не підлягає мобілізації

Як відбувається мобілізація медиків, зокрема жінок-медиків, як діяти після отримання повістки та хто не може бути мобілізованим. Читайте про це в статті
384042

Календар вакцинації в Україні

1 жовтня набрали чинності зміни до календаря профілактичних щеплень в Україні. Нагадайте пацієнтам про безоплатну обов'язкову та платну рекомендовану вакцинацію
213072

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, для чого потрібна акредитація медичному закладу, які документи підготувати для неї. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
130364

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді