Як пристосувати будівлю ЗОЗ для маломобільного населення за новим порядком
МОЗ спільно із МВС, Нацполіцією та ДСНС запустили експериментальний проєкт з аеромедичної евакуації, нагадав міністр. У межах цього проєкту диспетчер центрів екстреної медичної допомоги може ініціювати аеромедичну евакуацію хворих із невідкладними станами.
✅✅✅ Дистанційні курси з інфекційного контролю
Нині МОЗ та МВС планують розвивати аеромедичну евакуацію, зокрема поетапно залучати регіони.
«У рамках програми Президента України #ВеликеБудівництво на 2022—2023 роки в рамках покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я передбачаємо будівництво гелікоптерних майданчиків у кожній обласній клінічній лікарні в кожному регіоні нашої країни», — заявив Віктор Ляшко.
Що раніше хворому буде надана медична допомога, то більше шансів урятувати його життя, наголосив міністр.
«В екстреній медицині існує правило «золотої години». Це саме той проміжок часу, після травми чи іншого невідкладного стану, коли найбільший шанс врятувати пацієнта від смерті», — пояснив Віктор Ляшко.
За його словами, розвиток аеромедичної евакуації — це не тільки вдосконалення цивільної медичної допомоги, а й один із етапів реалізації Воєнно-медичної доктрини.
Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко заявив, що 2023 року кожна область матиме сучасні мультифункціональні дорослу та дитячу лікарні.
За матеріалами фейсбук-сторінки Віктора Ляшка
Із 01.09.2021 оформлюйте документи за ДСТУ 4163:2020. Стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи незалежно від носія інформації