Як організувати профілактику інфекцій та інфекційний контроль у ЗОЗ
Під час призначення на посаду міністра Віктор Ляшко пообіцяв за літо досягти позначки у 10 млн щеплень проти коронавірусу.
«Як і говорив, обіцянку виконав всього з тижневою затримкою. Вважаю це хорошим результатом, адже мали кілька днів святкових вихідних, на які традиційно йде спад бажаючих вакцинуватися. (От нічого не поробиш з цим нашим «після свят»)», — прокоментував досягнення вакцинальної кампанії міністр.
За його словами, нині в Україні роблять 3,5 млн щеплень на місяць. Ще у травні ця цифра здавалася нереальною, як і доступ до вакцини усіх охочих.
«Завдяки роботі наших медичних працівників у нас ще є ресурс для зростання, головне тепер ваше бажання прийти до пункту щеплення», — додав Віктор Ляшко.
За даними міністра, наразі в Україну доставили понад 20 млн доз вакцин різних виробників. Із них:
- майже 12,6 млн доз — закуплено коштом держбюджету
- понад 4,3 млн — поставлено в межах ініціативи з рівного доступу до антиковідних вакцин COVAX
- понад 3,3 млн — отримано як гуманітарну допомогу від країн ЄС
«Серед вакцинованих наші медики, освітяни, військові, соцпрацівники, літні люди та інші українці, які вже захищені від COVID-19. І це свідомий вибір на користь свого здоров’я», — підкреслив Віктор Ляшко.
Ситуація з вакцинацією медичних працівників має такий вигляд:
- 74% — отримали першу дозу
- 57% — щепилися двома дозами
Серед працівників сфери освіти:
- 40% — вакциновані першою дозою
- 30% — отримали дві дози
«Запевняю, сьогодні щепитися може кожен. Не відкладайте щеплення на потім, вакцинація — дієвий спосіб запобігти тяжкому перебігу та смерті від COVID-19. А світові тренди свідчать, що COVID-19 стає «пандемією невакцинованих», — підсумував міністр.
Нагадаємо, раніше українські педіатри підтримали рекомендації щепити дітей віком 12+.
За матеріалами фейсбук-сторінки Віктора Ляшка