Як організувати профілактику інфекцій та інфекційний контроль у ЗОЗ
Дані в електронну медичну картку мають бути внесені коректно та в повному обсязі, підкреслив Дмитро Черниш. Тому він порадив пацієнтам обов’язково запитати, чи вніс лікар дані про вакцинацію в електронну систему охорони здоров’я. Адже на основі цієї інформації можна буде отримати документ про вакцинацію.
✅✅✅ Вища школа головної медсестри: як навчатися
Також пацієнт може перевірити, чи внесли дані про вакцинацію в електронну систему, звернувшись до сімейного лікаря (зокрема по телефону). На основі наявних та коректних даних лікар може виписати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.
Якщо дані про проведену вакцинацію відсутні або вони некоректні, вам пацієнт має звернутися до пункту, де робив вакцинацію.
«Внести чи виправити дані про вакцинацію має той лікар, який її проводив у відповідному пункті щеплення. Якщо щеплення пацієнт робив у свого сімейного лікаря — потрібно звертатися до нього», —наголосив Дмитро Черниш.
Команди, які здійснюють вакцинацію, мають обов’язково вносити дані про вакцинованих осіб в електронну систему охорони здоров’я. Цю вимогу, зокрема, передбачає договір з НСЗУ.
Також директор департаменту попросив медичних працівників не ігнорувати звернення пацієнтів, які виявили недостовірну інформацію та звернулися щодо виправлення даних про вакцинацію.
«І для ковід-сертифікату, і для міжнародного свідоцтва про вакцинацію використовуються дані електронної системи охорони здоров’я. Якщо лікар їх туди не вніс, пацієнт не може отримати документ, який підтверджує вакцинацію», — пояснив Дмитро Черниш.
Нагадаємо, раніше в НСЗУ запевнили, що бланк свідоцтва про вакцинацію не обов’язково має бути жовтого кольору.
За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ