Про внесення та виправлення даних про вакцинацію розповіли в НСЗУ

UA RU
Команди, які вакцинують населення проти COVID-19, мають обов’язково вносити дані про щеплених осіб в електронну систему охорони здоров’я. Якщо інформація не повна або помилкова, пацієнт має повне право вимагати змінити дані про вакцинацію. На цьому під час пресбрифінгу наголосив директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я НСЗУ Дмитро Черниш

 

Як організувати профілактику інфекцій та інфекційний контроль у ЗОЗ

 

Дані в електронну медичну картку мають бути внесені коректно та в повному обсязі, підкреслив Дмитро Черниш. Тому він порадив пацієнтам обов’язково запитати, чи вніс лікар дані про вакцинацію в електронну систему охорони здоров’я. Адже на основі цієї інформації можна буде отримати документ про вакцинацію.

✅✅✅ Вища школа головної медсестри: як навчатися

Вносити чи виправляти дані про вакцинацію має той лікар, який її проводив, — НСЗУ

Також пацієнт може перевірити, чи внесли дані про вакцинацію в електронну систему, звернувшись до сімейного лікаря (зокрема по телефону). На основі наявних та коректних даних лікар може виписати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Якщо дані про проведену вакцинацію відсутні або вони некоректні, вам пацієнт має звернутися до пункту, де робив вакцинацію.

«Внести чи виправити дані про вакцинацію має той лікар, який її проводив у відповідному пункті щеплення. Якщо щеплення пацієнт робив у свого сімейного лікаря — потрібно звертатися до нього», —наголосив Дмитро Черниш.

Команди, які здійснюють вакцинацію, мають обов’язково вносити дані про вакцинованих осіб в електронну систему охорони здоров’я. Цю вимогу, зокрема, передбачає договір з НСЗУ.

Також директор департаменту попросив медичних працівників не ігнорувати звернення пацієнтів, які виявили недостовірну інформацію та звернулися щодо виправлення даних про вакцинацію.

«І для ковід-сертифікату, і для міжнародного свідоцтва про вакцинацію використовуються дані електронної системи охорони здоров’я. Якщо лікар їх туди не вніс, пацієнт не може отримати документ, який підтверджує вакцинацію», — пояснив Дмитро Черниш.

Нагадаємо, раніше в НСЗУ запевнили, що бланк свідоцтва про вакцинацію не обов’язково має бути жовтого кольору.

За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ

 

Вносити чи виправляти дані про вакцинацію має той лікар, який її проводив, — НСЗУ
ВИЩА ШКОЛА ГОЛОВНОЇ МЕДСЕСТРИДистанційне навчання для головних та старших медичних сестер
Онлайн-інтенсив про організацію інфекційного контролю, створення і функціонування комісії з інфекційного контролю та роботу за новим законодавством

 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
4920

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
96422

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді