Електронні трудові в запитаннях і відповідях
Загалом за рік в Україні спостерігається позитивна тенденція, адже кількість влаштованих на роботу медсестер, вдвічі перевищує кількість звільнених. Про це свідчать дані електронної системи охорони здоров’я. Однак, пояснив Андрій Віленський, трудова міграція в кожній області відбувається по різному.
✅✅✅ Положення про преміювання працівників медичного закладу: як розробити
Наприклад, у Києві кількість прийнятих на роботу медсестер в чотири рази перевищує кількість тих, що звільнилися. У Вінницькій області ця цифра більша втричі. Натомість на Закарпатті кількість нових медсестер та тих, що звільнилися, майже однакова. А у Миколаївській області кількість медсестер, які звільнилися, навіть переважає кількість нових.
На думку очільника НСЗУ, про таку тенденцію має знати місцева влада, яка відповідає за організацію медичної допомоги в регіоні. Адже громади можуть фінансувати спеціальні програми, наприклад, купувати службове житло та виплачувати премії працівникам закладів охорони здоров’я.
«Уже є гарні приклади, як місцева влада залучає необхідних лікарів на роботу, приймаючи відповідні програми стимулювання. Подібні програми потрібні й для залучення в регіони середнього медичного персоналу. Оскільки саме медичні сестри та медичні брати турбуються про пацієнтів і є надійною опорою будь-якої медичної команди», — підкреслив Андрій Віленський.
Нагадаємо, Центр розвитку медсестринства МОЗ та фаховий журнал «Довідник головної медичної сестри» запрошують керівників з медсестринства взяти участь у Всеукраїнському конкурсі МОЗ серед медичних сестер та медичних братів «Лідери змінюють світ».
За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ