Хто і як реалізуватиме кампанію з вакцинації від COVID-19
З огляду на дефіцит вакцин проти COVID-19 у світі, в Україні необхідно створити власну лабораторію з розроблення вакцин, наголосив Прем’єр-міністр.
«Сьогодні увесь світ стоїть у черзі за вакциною, і очевидним стає факт, що Україні необхідно мати власну базу для розроблення вакцин. Це стратегічне питання, оскільки будівництво сучасної інфраструктури за світовими зразками дозволить нам відновити науковий потенціал та розробляти препарати для захисту від різних хвороб», — вважає Денис Шмигаль.
Один із варіантів, який розглядає МОЗ, — створити лабораторію на базі Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського. Про це під час наради розповів заступник міністра охорони здоров’я — Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
«Паралельно маємо план створити в інституті відкритий науковий простір, який буде об’єднувати всіх науковців для проведення досліджень», — сказав Ляшко.
Заступник міністра підкреслив, що такий відкритий кластер дасть Україні поштовх до відновлення виробництва імунобіологічних препаратів, зокрема для лікування онкологічних хвороб.
За підсумками наради Прем’єр-міністр доручив упродовж двох тижнів опрацювати питання інфраструктури та визначити шляхи фінансування для створення в Україні лабораторії високого рівня.
Нагадаємо, у рамках «Великого будівництва — 2021» запрацювали перші 50 сільських амбулаторій із двохсот.
За матеріалами сайту КМУ
МОЗ офіційним листом зобов’язав страхувати медпрацівників від COVID-19, проте не пояснив керівникам закладів охорони здоров’я: ⭐ де брати кошти; ⭐ чи не втратять КНП статус неприбуткових; ⭐ як оподатковувати таке страхування. Без паніки! Наші експерти знають рішення й діляться ним із вами