Електронні трудові в запитаннях і відповідях
За словами заступника міністра, планова евакуація пацієнта повітрям відбулася вперше з початку 90-х років. Завдяки цьому вдалося значно скоротити час у дорозі.
«Гелікоптер ДСНС, маючи на борту підготовлений медичний персонал, зробив виліт з Львова до розташованого в гірській місцевості міста Турка заради швидкої евакуації 78-річної жінки, у якої стався тяжкий інсульт. Евакуація машиною швидкої допомоги могла б зайняти до 4-х годин. Гелікоптером час доставки до лікарні з моменту вильоту зайняв лише 1 годину 35 хвилин», — написав Антон Геращенко.
Цей виліт, за підрахунками заступника міністра, коштував 11 780 грн, якщо не враховувати амортизацію повітряного транспорту.
За словами Антона Геращенка, з 1 травня ще один гелікоптер МВС з бригадою медиків розпочинає чергувати на Київщині. До кінця 2023 року система аеромедичної евакуації охопить всю територію України. На її фінансування в Держбюджеті передбачено 30 млн грн.
«Треба ще підготувати більше сотні плотів, бригади лікарів, визначати та готувати майданчики для посадки гелікоптерів поруч з кожною районною лікарнею», — поділився планами заступник міністра.
Нагадаємо, раніше у МОЗ розповіли, як захищають працівників екстреної медичної допомоги.
За матеріалами фейсбук-сторінки Антона Геращенка