Хто і як реалізуватиме кампанію з вакцинації від COVID-19
Із 1 квітня 2021 року почала діяти оновлена Програма медичних гарантій. Вона, за словами міністра, передбачає 35 пакетів медичних послуг. Серед них — вакцинація проти коронавірусної хвороби, два нові пакети та ще п’ять пакетів послуг, які виокремили з уже наявних і деталізували для більшої зручності пацієнтів.
«Наша основна мета — врахувати всі особливості пацієнтів та максимально забезпечити захист і лікарську допомогу людям, незалежно від місця проживання та без обтяжливих витрат. Протягом року ми працювали над вдосконаленням Програми медичних гарантій і змогли суттєво збільшити фінансування багатьох пакетів», — зазначив Максим Степанов.
Зокрема, із 1 квітня зросла сума фінансової допомоги при пологах. Замість 8136 грн вона становитиме 10 382 грн. Оплата екстреної медичної допомоги з розрахунку на одну людину збільшилася удвічі: рік тому вона становила 116 грн, а тепер — 235 грн. Майже удвічі, із 21 000 грн до 40 000 грн, збільшили тариф і на лікування туберкульозу.
Станом на 1 квітня 2020 року на лікування інсульту держава витрачала 19 332 грн. Натомість із 1 квітня 2021 року така допомога може сягати і 97 821 грн. Тепер її диференціюватимуть залежно від стану й рівня тяжкості пацієнта.
Цього року в Програмі медичних гарантій з’явився новий тариф на онкогематологію. Він передбачає 54 000 грн на одного пацієнта. А якщо йдеться про лікування дитини — сума збільшується до 162 000 грн. Міністр додав, що на лікування онкології також передбачені препарати, які держава централізовано закуповує і передає в лікарні. Це та вартість, яка не включає так звані специфічні лікарські засоби.
«Сьогодні ми перебуваємо на початковому етапі побудови нової української медицини. Нам вдалося значно вдосконалити систему медичної допомоги через Програму медичних гарантій. Здоров’я, а не гроші має «ходити» за українським пацієнтом!», — резюмував Максим Степанов.
Нагадаємо, раніше в Україні стартувала нова Програма медичних гарантій.
За матеріалами сайту МОЗ